W lipcu ubiegłego roku ruszył centralny rejestr pieców i kotłów. Właściciele wszystkich budynków mieli rok na złożenie stosownej deklaracji. Zostało już zaledwie kilkanaście dni, aby dopełnić tego obowiązku. Za niewywiązanie się z niego możemy słono zapłacić.
Do złożenia deklaracji w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zobowiązani są właściciele zarówno domów mieszkalnych, jak i budynków niezamieszkałych. W przypadku bloków wielorodzinnych, gdy wszyscy mieszkańcy danego budynku korzystają z jednej kotłowni, deklarację wypełnia jedynie zarządca nieruchomości. Co ważne należy zgłosić wszystkie źródła ciepła, które posiadamy: na gaz, węgiel czy prąd. Nie ma znaczenia, czy jest to piec, kocioł, kominek, pompa ciepła czy nawet podgrzewacz wody. Deklarację należy składać do swojego urzędu gminy do 30 czerwca. Za niewywiązanie się z tego obowiązku grozi grzywna w wysokości od 500 zł do nawet 5 tys. zł.
Na ten temat pisaliśmy w 23 (1111) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink1 +12 cześ
RE: Do 5 tys. zł kary za brak deklaracji
Oni wszystko chcą rejestrować chamy! Piece, ciąże i wój wie co jeszcze! Mam to gdzieś! Będę palił tym co mam pod ręką!
2022-06-21 14:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.