St. bryg. mgr inż. Łukasz Winkowski, komendant powiatowy PSP w Strzelinie
Koordynował działania straży pożarnej w skali Dolnego Śląska i zajmował się sprawami kadrowymi. Teraz został komendantem powiatowym w Strzelinie.
Informowaliśmy na naszych łamach o powierzeniu obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie. Funkcję tę pełni st. bryg. mgr inż. Łukasz Winkowski. - Strażakiem jestem od 25 lat – powiedział komendant. - Studiowałem dziennie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (SGSP), gdzie ukończyłem studia inżynierskie i uzyskałem promocję oficerską. Po studiach, w 2001 r., podjąłem służbę w JRG nr 7 we Wrocławiu. Jeszcze jako student-podchorąży zabiegałem najpierw o skierowanie na praktyki do Wrocławia, a później o przydział do tamtejszej komendy miejskiej. Rozpoczynałem zawodową karierę strażaka jako dowódca zastępu, czyli na najniższym stanowisku dowódczym.

Przed Strzelinem...
Ponad dwadzieścia lat służby obfitowało w zmianę miejsc służby i awanse. Od jednostki ratowniczo-gaśniczej i Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu do Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. Zanim st. bryg. mgr inż. Łukasz Winkowski trafił do Strzelina pełnił odpowiedzialne i różnorodne funkcje. Po zakończeniu służby w JRG służył w wydziale operacyjno-szkoleniowym, a później w wydziale kontrolno-rozpoznawczym. Odpowiadał m.in. za szeroko pojęty nadzór nad gotowością operacyjną jednostek ratowniczo-gaśniczych we Wrocławiu, jak również kontrolował w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych obiekty użyteczności publicznej m.in. uczelnie, biurowce czy hipermarkety. Po przeniesieniu do komendy wojewódzkiej zajmował się ekspertyzami technicznymi bezpieczeństwa pożarowego oraz uczestniczył w kontrolach dużych zakładów przemysłowych. Następnie w wydziale operacyjnym jako oficer dyżurny stanowiska kierowania. - Koordynowałem wtedy działania strażaków zawodowych i druhów OSP w dużych, poważnych zdarzeniach na terenie całego województwa. Było tego sporo…, a jedną z takich akcji były działania przy powodzi w Bogatyni i Zgorzelcu. Pełniłem tę funkcję do 2016 r. Wtedy komendant wojewódzki powierzył mi pieczę nad sprawami kadrowymi. Tak znalazłem się w wydziale kadr KW PSP we Wrocławiu. Minęło 6 lat bardzo odpowiedzialnej służby i komendant powierzył mi obowiązki komendanta powiatowego PSP w Strzelinie. Tak w dużym skrócie wygląda moja droga do komendy w Strzelinie – z uśmiechem dodał komendant Winkowski.
Na ten temat pisaliśmy w 24 (1112) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także