Spotkanie z właścicielami firmy Kessler. Na zdjęciu od prawej: Siegfried Kessler, Hans-Jörg Kessler, dyrektor Zbigniew Sobków, kierownik Mieczysław Zacierka, radna Sylwia Bujak-Porębska i wójt Andrzej Łuczak
W Urzędzie Gminy w Przewornie z inicjatywy właścicieli firmy Kessler odbyło się spotkanie z wójtem. Uczestniczyli w nim również Mieczysław Zacierka, kierownik referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz reprezentujący mieszkańców radna Sylwia Bujak - Porębska i Wojciech Cerkowniak.
Goście z Niemiec Siegfried Kessler i Hans-Jörg Kessler, w towarzystwie dyrektora Zbigniewa Sobków przekonywali, że inwestycja budowy pieca, w którym będą spalane odpady produkcyjne jest bezpieczna dla środowiska. Reprezentanci mieszkańców mieli bardzo dużo pytań, co sprawiło, że atmosfera podczas spotkania była niekiedy napięta. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wykazywali nieprzejednaną postawę i wydawało się, że również przedstawiciele urzędu. Goście z Niemiec nie rozwiali wątpliwości strony polskiej, wręcz przeciwnie, zasiali nowe. Kierownik Mieczysław Zacierka zobowiązał dyrektora firmy Kessler do uzupełnienia brakującej dokumentacji. Z kolei dyrektor zaprosił do odwiedzenia swojej firmy. Stwierdził, że jest gotów przyjąć każdego, kto zechciałby zobaczyć, jak funkcjonuje jego zakład.
Swojej opinii, w sprawie planowanej inwestycji, nie dostarczyły jeszcze do Urzędu Gminy w Przewornie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Brak tych opinii oraz wspomniane braki w dokumentacji uniemożliwiają wójtowi wydanie decyzji administracyjnej.
Cały artykuł dostępny jest tutaj




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Sylwia
RE: Właściciele firmy Kessler w urzędzie w Przewornie...
Sąsiad . powiedziała :
Sylwia, jedno o co cię prosimy to zamknij swoje psy zanim coś zrobią komuś albo ktoś robi sobie coś przez nie. Tylko tyle zrób dla mnieszkańców Przeworna, nic więcej nie musisz robić o to Cię prosimy ...!
Sąsiedzie. Moje psy biegają po swojej posesji, a jeżeli chcesz mnie odwiedzić to poinformuj mnie o tym wcześniej :) wtedy psy zamknę.

0
Gravatar
Sąsiad .
Właściciele firmy Kessler w urzędzie w Przewornie...
Sylwia, jedno o co cię prosimy to zamknij swoje psy zanim coś zrobią komuś albo ktoś robi sobie coś przez nie. Tylko tyle zrób dla mnieszkańców Przeworna, nic więcej nie musisz robić o to Cię prosimy ...!
0
Gravatar
chris
RE: Właściciele firmy Kessler w urzędzie w Przewornie...
http://supernowosci24.pl/strach-przed-spalarnia-powrocil/
0
Gravatar
spajker.
RE: Właściciele firmy Kessler w urzędzie w Przewornie...
nie to abym chwalił się że jestem rasistą ale jeszcze przed przeczytaniem artykułu wiedziałem że ten pierwszy z prawej to niemiec. tak z gęby od razu to widać.pan niemiec jako herrenvolk uważa że w koloni prieborn można więcej niż w dominium czyli w w niemczech.kolonia prieborn uważa że niemiec jest milionerem i jego powinnością jako milionera jest dać każdemu z lokalsów tak po milionie na otarcie łez.każda ze stron ma rację. swoją rację.ciekawi mnie wynik pojedynku niemiecka chciwość vs polska roszczeniowość, stawiam na to że niemiecka chciwość i herrenvolk zwycięży.
0

Przeczytaj także