W sali gimnastycznej strzelińskiego Liceum Ogólnokształcącego odbyło się szkolenie Taekwon-do. W zajęciach udział wzięło blisko 40 zawodników z klubów ze Strzelina, Środy Śląskiej, Jawora, Murowanej Gośliny i Gniezna.
Sportowcy trenowali pod okiem trenerów Michała Bieńka, Marcina Kochela i Filipa Humelta. Trenowano walki i układy formalne do zbliżających się mistrzostw Polski. Zawodnicy trenowali wiele godzin, Była tylko krótka przerwa na pożywny obiad. Nie obyło się bez braw i gratulacji, albowiem trener Michał Bieniek wraz Michaliną Zakrzewicz tydzień wcześniej brali udział w wyjeździe polskiej kadry PFT na Otwarte Mistrzostwa Taekwon-do w Hiszpanii. Zawody odbywały się w Madrycie. Michalina, zawodniczka trenera Filipa Humelta, wywalczyła w nich brązowy medal. Oprócz zawodów, kadra zwiedziła zabytki Madrytu, w tym stadion Santiago Bernabeu. Wieczorem uczestniczyli we wspaniałym pokazie flamenco. Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w Taekwon-do, zapraszamy na zajęcia w Strzelinie. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek w sali strzelińskiego „ogólniaka”. Zajęcia są prowadzone w czterech grupach wiekowych. W treningach biorą udział dorośli, a także dzieci od czwartego roku życia.
Na ten temat pisaliśmy w 46 (1134) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

spajker. Permalink1 -1 spajker.
RE: Szkolenie Taekwon-do w Strzelinie
Oprócz zawodów, kadra zwiedziła zabytki Madrytu, w tym stadion Santiago Bernabeu. Wieczorem uczestniczyli we wspaniałym pokazie flamenco.
polskie kompleksy. ja polecam hiszpanom czyli potomkom arabów aby zwiedzili wrocław. flamenco to są tupiący obcasami w deski cyganie. ja polecam hiszpanom odsłuch polskich góralskich zaśpiewów aby mogli sie w swoim kraju chwalić zaszczytem oglądania polskiego folkloru.

no a sekcja karate taekwondo jest w strzelinie już od lat 70tych. rokrocznie zakładał ją strzeliński bruce lee czyli zenek u. zenek to nieustraszony karateka i survivalowiec pomieszkujący w spartańskich warunkach. ikona strzelina i założyciel 70ciu sekcji karate taekwondo.
2022-12-05 11:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.