(STRZELIN) Co by nie mówić, Strzelin siatkówką stoi. Sukcesy Tygrysic są wystarczającym powodem, żeby tak uważać. I to właśnie siatkarkom przypadł w udziale zaszczyt rozegrania pierwszego turnieju w nowej sali gimnastycznej.
Debiut wypadł wspaniale. Na parkiecie pokazały się trzy żeńskie zespoły. Z Nysy przyjechały do Strzelina mistrzynie opolszczyzny z klubu NTKS, Oławę reprezentowały siatkarki MGLKS Sobieski, a honoru gospodyń broniły Tygrysy.
W meczu otwarcia Tygrysy pokonały Nysę. Po przegraniu pierwszego seta dwa kolejne padły łupem naszych zawodniczek. Szczególnie mógł się podobać drugi set, w którym strzelinianki wprost zdeklasowały swoje przeciwniczki. Trzeci set to widowiskowe akcje z obu stron i zwycięstwo „Tygrysic”. Trudności komunikacyjne spowodowały, że z opóźnieniem na turniej dojechały zawodniczki z Oławy. Dlatego zawodniczki Strzelina i Nysy rozegrały dodatkowy czwarty set, żeby zgromadzeni na trybunach kibice nie nudzili się.
Puchar Starosty Strzelińskiego zdobyły zawodniczki ze Strzelina, które poradziły sobie na boisku zarówno z Nysą, jak i Oławą.
Sportowej rywalizacji na parkiecie towarzyszył głośny doping kibiców. Każda udana akcja czy to w ataku, czy w obronie nagradzana była brawami i… trąbkami. Puchar za zdobycie pierwszego miejsca odebrały zawodniczki Tygrysy Strzelin. Natomiast zespoły z Nysy i Oławy otrzymały puchary za udział w turnieju. Jak przystało na organizatorów nagrody wręczali starosta Norbert Raba oraz wicestarosta Agnieszka Bugryn.











































































Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij