Tygryski podczas przerwy technicznejW sobotę, 21 marca, ostatni mecz ligowy w sezonie 2014/2015 rozegrały seniorki z klubu UKS Tygrysy Strzelin. Strzelińskie siatkarki pokonały 3:1 ekipę z Nowej Soli i zakończyły rozgrywki na trzecim stopniu podium.

Siatkarki z klubu UKS Tygrysy Strzelin udanie zakończyły sezon 2014/2015. W sobotę, 21 marca, w hali sportowej Gimnazjum nr 2 podejmowały rywalki z Nowej Soli. Strzelińskie zawodniczki już przed tym starciem miały zapewnione trzecie miejsce na podium ligowej tabeli, ale chciały zwycięstwem podziękować kibicom za doping przez całe rozgrywki.
Tygryski szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca pierwszego seta. Rywalki miały problem, zwłaszcza z odbiorem precyzyjnej zagrywki oraz atakami Karoliny Szumiejko. Na wyróżnienie zasłużyła także libero Paulina Smolańska, która nie miała problemów z przyjęciem nawet najmocniejszych ataków. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem drużyny ze Strzelina 25:20. W drugim secie rywalki zaczęły popełniać mniej błędów, ale nie wystarczyło to do wygranej. Tygryski przeważały w każdym elemencie gry od zagrywki, przez obronę, po skuteczny atak. Druga część meczu zakończyła się wynikiem 25:22. Trzecia partia rozpoczęła się zgodnie z planem Siatkarki ze Strzelina wypracowały sobie kilkupunktową przewagę po dokładnych zagrywkach. Prowadzenie uśpiło jednak ich czujność i gospodynie roztrwoniły punktową zaliczkę. Rywalki z Nowej Soli szybko wyciągnęły wnioski z pierwszej fazy pojedynku i zwyciężyły 25:21. Przegrany set podrażnił ambicje strzelinianek. Skoncentrowane nie dały rywalkom szans i wygrały czwartą partię 25:21, a cały mecz 3:1. Zwycięstwo oglądało wielu sympatyków siatkówki z naszego powiatu.
Tygryski w 14 meczach uzbierały 27 punktów i zakończyły sezon III ligi na trzecim miejscu. Z mistrzostwa cieszyły się siatkarki z Uniwersytetu Przyrodniczego Wrocław, które wyprzedziły SMS Olimp Oborniki Śląskie.

Wyniki mistrzostw Dolnego Śląska
Wcześniej rywalizację w mistrzostwach Dolnego Śląska zakończyły siatkarki ze Strzelina z młodszych kategorii wiekowych. Juniorki zajęły piątą lokatę, a w fazie grupowej rywalizowały, m.in., z faworyzowaną Gwardią Wrocław. Strzelińskie kadetki w dwumeczu o siódme miejsce okazały się lepsze od UKS-u Lubań. Nasze miasto w Mistrzostwach Dolnego Śląska reprezentowały młodziczki, które zakończyły rywalizację na dwunastej pozycji. Sezon halowy dobiegł końca. Teraz strzelińskie siatkarki będą się przygotowywać do zmagań na piasku. Strzelin już ma wiele osiągnięć w siatkówce plażowej, a my liczymy na kolejne medale i tytuły.Kibice strzelińskich siatkarek
- Zaczynamy przygotowania do plażówki. Sezon halowy był dobry, ale nie udało nam się powtórzyć ubiegłorocznych sukcesów – mówił trener Tygrysów Zdzisław Maceluch. - Przyczyn było wiele. Sezon 2013/14, w którym w każdej kategorii wiekowej zdobywaliśmy medale w naszym województwie, zmęczył nas pod każdym względem, a głównie finansowo. To właśnie dlatego przed sezonem nie mieliśmy obozu. Wszyscy byliśmy też zmęczeni fizycznie, ponieważ nie mieliśmy żadnego wolnego weekendu. Często, nawet po wygranym meczu, dziewczyny nie miały siły się cieszyć. Dodatkowo we wrześniu trzy podstawowe zawodniczki przeszły do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W tych okolicznościach trudno było o lepsze wyniki. Wielkim sukcesem dla klubu było powołanie dwóch naszych zawodniczek do kadry narodowej. Mamy nadzieję, że do medali mistrzostw Dolnego Śląska i mistrzostw Polski będziemy mogli dodać medale mistrzostw Europy i Świata. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu gminy Strzelin.W tym miejscu muszę podziękować wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, sympatykom , kibicom i sponsorom za wspaniałą atmosferę w klubie i ciężką pracę. Nadal zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas 4-6 szkół podstawowych na zajęcia. Zapisy w każdy piątek wg. 15.15 -17.00 – podsumował miniony sezon trener Zdzisław Maceluch.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.