Strzelińskie siatkarki zaprezentowały się bardzo dobrzeSiatkarze i siatkarki po raz kolejny udowodnili, że oprócz dużych umiejętności, mają także wielkie serca. W sobotę, 11 kwietnia, odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Prezesa Stowarzyszenia Hospicjum Domowego Nadzieja. Najlepsze okazały się strzelińskie zespoły.

Charytatywny turniej siatkówki odbył się w ramach piątego, strzelińskiego finału akcji „Pola Nadziei”. - Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi, rozwijająca odruchy pomocy i empatii wobec chorych – mówił obecny na turnieju siatkówki wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowego Nadzieja Leonard Lis.
Zawody rozegrano w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Strzelinie. Oficjalnego otwarcia dokonali Wanda Łużna – prezes stowarzyszenia, Leonard Lis – wiceprezes oraz Krystyna Pieńkos - dyrektor strzelińskiej „dwójki”. Wszyscy podziękowali zawodnikom za uczestnictwo oraz życzyli dobrej, sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Podziękowania otrzymali także Państwo Maceluchowie, którzy koordynowali przebieg zawodów. Każdy zespół zapłacił wpisowe w wysokości 50 zł, a wolontariusze dodatkowo kwestowali i sprzedawali specjalnie upieczone na tę okazję ciasta. Wszystkie pieniądze przekazane zostały na pomoc potrzebującym. To już kolejny raz w naszym mieście organizowany jest charytatywny turniej siatkówki. Zawody tego typu zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników.
Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Płeć piękną reprezentowały cztery ekipy, w tym dwie ze Strzelina. Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. Po podliczeniu punktów, ostatecznie pierwsze miejsce zajęły dwie ekipy: Tygrysy Strzelin oraz Nysa. Drugie miejsce na podium przypadło Nowej Rudzie, a trzecią lokatę zajęła druga, strzelińska drużyna. Wśród mężczyzn do rywalizacji przystąpiło osiem ekip. Zespoły podzielono najpierw na dwie grupy, by później rozegrać półfinały i wielki finał. Od pierwszego meczu świetnie prezentowali się siatkarze Tygrysów Strzelin, którzy pewnie sięgnęli po puchar za pierwsze miejsce. Wicemistrzami zostali zawodnicy z klubu z Zawonia, a w meczu o trzecie miejsce Wrocław pokonał Głuszyce. Gospodarze nie ukrywali radości ze zwycięstwa, ale podkreślali, że wynik był sprawą drugorzędną, a liczył się przede wszystkim cel akcji – zbiórka pieniędzy na pomoc potrzebującym. - To był jeden z ostatnich turniejów halowych w obecnym sezonie. Być może zorganizujemy jeszcze zawody dla naszych młodziczek. Już intensywnie trenujemy i przygotowujemy się do sezonu siatkówki plażowej. Wspaniale by było powtórzyć sukcesy z wcześniejszych lat – mówiła Joanna Maceluch, trenerka strzelińskich siatkarek.
Organizatorem sobotniego ,charytatywnego turnieju piłki siatkowej było Stowarzyszenie Hospicjum Domowego Nadzieja, przy współpracy ze strzelińskim Gimnazjum nr 2 oraz klubem Tygrysy Strzelin.


 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.