Były tenisista Granitu Meng ZhenWciąż trwa nabór do sekcji tenisa stołowego w Terenowym Klubie Sportowym „Granit” Strzelin. Prezes Franciszek Woźny zachęca do udziału w profesjonalnych treningach.  Który sport jest najszybszy? Nie jest to formuła 1, ani tym bardziej bieg sprinterski.

Najszybszym sportem jest tenis stołowy. Po mocnym uderzeniu piłka leci z prędkością około 200 km/godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 metrów. Czas między uderzeniami wynosi około 0.3- 0.5 sekundy. Mała i lekka piłka może się obracać 150 razy na sekundę. To tworzy wysokie wymagania dla zawodnika. Tenis może być aktywnością dla każdego, na całe życie. Jest odpowiedni zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Osoby niepełnosprawne mogą go tak samo uprawiać, jak osoby zdrowe. Klub T.K.S. „Granit” Strzelin powstał w naszym mieście w 1973 roku. Strzelińscy tenisiści stołowi wywalczyli już kilkadziesiąt medali podczas mistrzostw Polski oraz bardzo udanie występowali w ekstraklasie kobiet i pierwszej lidze mężczyzn. Klub T.K.S. „Granit” Strzelin w okresie letnim organizuje corocznie atrakcyjny obóz sportowy dla zawodników z całej sekcji. Wciąż trwa nabór do sekcji tenisa stołowego w Terenowym Klubie Sportowym „Granit”. Zapisać można się podczas treningów, które odbywają się od poniedziałku do piątku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, w godzinach 16-18.
Tenisiści Granitu godnie reprezentują nasze miasto podczas zawodów wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.
- Drodzy rodzice, jeśli chcecie aby wasze dzieci mniej spędzały czasu przy komputerach, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej sekcji i podjęcia decyzji o zapisie do klubu waszej pociechy. Nasz klub będzie się starał pomóc w wychowaniu waszego dziecka w duchu sportowym, który uczy dyscypliny, woli walki i ambicji - zachęca do udziału w treningach prezes Granitu Franciszek Woźny.
Uprawianie tenisa stołowego nie wymaga dużych wydatków finansowych. Wystarczy rakietka, stół do gry, piłeczka i oczywiście partner. Tenis stołowy zawodowo trenuje na świecie ponad 30 milionów ludzi(!) Jest to piąty sport na świecie o najwyższej oglądalności. Nie każdy wie, że tenis stołowy, według różnych źródeł, zajmuje drugie lub trzecie miejsce w światowym rankingu popularności dyscyplin sportowych. Tenis stołowy to dyscyplina sportowa, która ciągle się rozwija i z pewnością z każdym rokiem będzie miała więcej sympatyków.


 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.