Do remisu doprowadził grający trener Czarnych Daniel KożuchowskiTrzeci mecz z rzędu w klasie okręgowej przegrali seniorzy Strzelinianki. Tym razem zespół Barlomieja Bartodzieja uległ wiceliderowi tabeli 1:3. Punkt na swoje konto dopisali Czarni Kondratowice, którzy na wyjeździe zremisowali z GKS-em Mirków/Długołęka. Goście przez większość pojedynku grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Maksymilian Gralec.

Wyniki 26. kolejki klasy okręgowej, 9-10 maja:

Wiwa Goszcz – Strzelinianka Strzelin 3:1 (1:0)
Strzelcy: Łukasz Nowak 2, Miłosz Stępień (Wiwa), Krzysztof Pietrzykowski (Strzelin)
Strzelinianka: Giemza, Skorupski, Rogan, Kornecki (K. Baran), Pietrzykowski, Rorat (Andrych), Partyka, Sukiennik, Chytry, Korgul, Wróblewski (Mizera), Bandura (Mazur)

Po dwóch porażkach piłkarze Strzelinianki o punkty pojechali walczyć na boisku wicelidera. Wiwa wysoko zawiesiła poprzeczkę i objęła prowadzenie już w 19. minucie. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, piłkę głową do siatki skierował Łukasz Nowak. Okazję do wyrównania mieli m.in. Wróblewski, Korgul oraz kapitan Krzysztof Pietrzykowski. Do przerwy kibice nie obejrzeli już więcej goli. Kilkanaście minut po wznowieniu gry, gospodarze przeprowadzili dwie szybkie kontry i objęli prowadzenie 3:0. W końcowej fazie meczu trener Bartodziej postawił wszystko na jedną kartę i zagrał trójką obrońców. Szansę wykazania się dostali także zawodnicy juniorskiej drużyny: Kamil Baran oraz Kewin Mazur. Honor strzelińskiej ekipy uratował kapitan Krzysztof Pietrzykowski, który w 75. minucie na gola zamienił rzut karny, podyktowany po zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców Wiwy.

GKS Mirków/Długołęka – Czarni Kondratowice 1:1 (1:1)
Strzelcy: Jarosław Gołda (GKS), Daniel Kożuchowski (Czarni)
Czarni: Kutyła, Rak, Wójcikiewicz, Skalski, Sikora, Skiert, Korzyński, Świeżowski, Kożuchowski, Kokorudz, Gralec

Wywalczyć przynajmniej punkt – taki cel przed spotkaniem z GKS-em postawił swoim zawodnikom trener Daniel Kożuchowski. O tym, że nie będzie to łatwy pojedynek, goście mogli przekonać się chwilę po zameldowaniu na murawie. Już w 1. minucie zespołową akcję gospodarzy wykończył Jarosław Gołda. Czarni wyrównali kwadrans później, po tym jak Daniel Kożuchowski, bezpośrednio z rzutu wolnego, posłał futbolówkę w samo okienko bramki. Sytuacja piłkarzy z Kondratowic skomplikowała się w 35. minucie, kiedy drugą żółtą, a w efekcie czerwoną, kartką, ukarany został Maksymilian Gralec. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Pomimo gry w osłabieniu, to Czarni nadawali tempo. Zespoły nie potrafiły jednak stworzyć groźnych sytuacji podbramkowych. Siły na murawie wyrównały się w 81. minucie, kiedy to czerwoną kartką za faul na Zbigniewie Kokorudzu ukarany został Dawid Goliński. W samej końcówce pojedynku obie ekipy stworzyły sobie po jednej okazji bramkowej. W zespole Czarnych sytuacji jeden na jednego z bramkarzem nie wykorzystał Daniel Kożuchowski. Klub z Kondratowic zdobył punkt, umocnił się w tabeli i powiększył swoją przewagę nad Strzelinianką.