Gosia zdobyła dwa złote medaleStrzelińska sztangistka Małgorzata Hałas-Koralewska przywiozła dwa złote medale z mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Gosia jest już coraz bliżej spełnienia swojego wielkiego marzenia, czyli udziału w Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Tuż po powrocie z zawodów, które odbyły się na Ukrainie, rozmawialiśmy z nową mistrzynią świata federacji WPA.

Na Ukrainie nie było niespodzianki Małgorzata Hałas-Koralewska była bezkonkurencyjna i zdobyła dwa złote medale mistrzostw świata.
- Bardzo cieszę się z kolejnych sukcesów. Jestem dumna z całego Hałas Teamu. Łącznie przywieźliśmy cztery złote medale i jeden srebrny krążek. Chcieliśmy wrócić z Ukrainy z medalami i nam się to udało. Nie nastawialiśmy się na konkretną ilość pierwszych pozycji. Wszyscy byli świetnie przygotowani, więc plan udało się w pełni zrealizować. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają, a zwłaszcza sponsorom.

Jeden ze swoich złotych medali z mistrzostw świata przeznaczyłaś na charytatywną aukcję.
- Tak, mam nadzieję, że uda się zebrać pieniądze na zakup zabawek dla Fundacji Dom Pełen Serca. Zbliża się Dzień Dziecka i chcemy sprawić miłą niespodziankę dzieciom. Bardzo zżyłam się z tymi osobami i zawsze chętnie im pomagam. Ten medal z pewnością nie będzie ostatnim, który przeznaczony zostanie na charytatywne cele. Złoty krążek mistrzostw świata jest dla mnie cenny, ale te dzieci są ważniejsze.

Czy w najbliższym czasie planujecie kolejne starty?
- Obecnie trenujemy trochę lżej, potrzebujemy odpoczynku. Okres roztrenowania nie potrwa jednak długo, ponieważ w naszym kalendarzu mamy kolejne starty, m.in. w czerwcu weźmiemy udział w ogólnopolskich zawodach w Głogowie. Chcemy, żeby do rywalizacji przystąpiła jak największa ilość członków naszego stowarzyszenia. Mamy też młodych zawodników, którzy w Głogowie będą zdobywać doświadczenie.

Twoim wielkim marzeniem jest udział w Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.
- Udział w takiej imprezie to marzenie każdego sportowca, także moje. Wierzę, że pojadę do Rio de Janeiro i zdobędę medal dla Strzelina i Polski. W tym roku na Węgrzech czekają mnie mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych i podczas tej imprezy chciałabym uzyskać kwalifikację na paraolimpiadę. Nasze stowarzyszenie się rozwija, i na zajęciach z podnoszenia ciężarów pojawia się coraz więcej młodych sportowców. Mam nadzieję, że w przyszłości Hałas Team doczeka się swojego olimpijczyka.
 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również