Wszystkie pojedynki były wyrównaneNajmłodsi piłkarze z powiatu strzelińskiego po raz drugi w rundzie wiosennej mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności. To właśnie Ci zawodnicy są przyszłością futbolu w naszym regionie. Zespoły z powiatu strzelińskiego coraz chętniej stawiają właśnie na szkolenie dzieci i młodzieży.

W minioną sobotę, 23 maja na boisku w Parku Miejskim w Strzelinie odbyła się druga, wiosenna rudna turnieju w kategorii orlików i żaków. Impreza nosi nazwę im. Agnieszki Mierzwińskiej-Gręda, która była mamą jednego z młodych zawodników. Pani Agnieszka zawsze wspierała klub i kibicowała młodym zawodnikom. Organizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i Fundacja Młodzi Sportowcy we współpracy ze Strzelinianką oraz gminą Strzelin.
Tradycyjnie mecze były bardzo wyrównane i emocjonujące. Nie było przegranych, ponieważ na twarzach wszystkich zawodników gościł uśmiech. Młodych zawodników dopingowały licznie przybyłe rodziny. Strzelińskie turnieje cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Z dużą przyjemnością ogląda się mecze rozgrywane w duchu fair-play.
Tym razem w kategorii żaków wystąpiło pięć ekip: Strzelinianka Strzelin, Feniks Strzelin, Czarni Kondratowice, LKS Brożec oraz Fundacja Młodzi Sportowcy Strzelin. Rywalizacja odbywała się system każdy z każdym, a mecze trwały po 12 minut. Podobnie przebiegał także turniej orlików, w którym wystąpiły ekipy: Świteź Wiązów, Czarni Kondratowice, Feniks Strzelin i FMS Strzelin. Wszyscy trenerzy zgodnie powtarzali, żeby nie przywiązywać wagi do rezultatów, ponieważ na tym etapie liczy się dobra zabawa.
- Cieszymy się z wygranych pojedynków, ale podkreślam: w kategoriach orlik, żak wynik nie jest najważniejszy! Każdy turniej ma za zadanie nauczy czegoś nowego młodych zawodników. Dzieci zdobywają pierwsze, boiskowe doświadczenia i dzięki takim turniejom mają okazję sprawdzić się na tle rówieśników z innych klubów. Takie turnieje wpływają także na motywacje młodych piłkarzy, którzy z meczu na mecz chcą prezentować się lepiej – mówił trener FMS-u Strzelin Dominik Szaniawski. - Gratuluję wszystkim zawodnikom. Dzięki takim turniejom młodzi zawodnicy zdobywają cenne doświadczenie. Wyniki schodzą na dalszy plan, a liczy się dobra zabawa, gra i przy okazji nauka. Prócz wsparcia własnych trenerów i rodziców, każda drużyna mogła liczyć na doping licznie przybyłych kibiców – dodaje trener Feniksa Dawid Pukalski-Pukała.
Wszyscy szkoleniowcy są zgodni, że takich turniejów powinno być więcej. Zakończenie rudny wiosennej orlików i żaków odbędzie się 20 czerwca, także na stadionie w strzelińskim Parku Miejskim. Ostatni turniej połączony będzie z festynem rozpoczynającym wakacje. Organizatorzy planują wiele atrakcji i niespodzianek dla młodych zawodników oraz ich rodzin.

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
kk
przyszłość
To oni są przyszłością... CZARNI... FENIKS...FMS...Świteź...Przeworno... :-)
0

Przeczytaj również