Błażej Augustyn już w barwach Hearts of MidlothianJeden z najbardziej znanych wychowanków Strzelinianki Błażej Augustyn został nowym zawodnikiem szkockiego klubu Hearts of Midlothian. 27-letni obrońca ze Strzelina ma za sobą pobyt w Bolton Wanderers oraz włoskich klubach Rimini Calcio, Catania Calcio i Vicenza Calcio. W Polsce grał w Legii Warszawa, a od sezonu 2013/14 reprezentował barwy Górnika. W zakończonym niedawno sezonie stracił trochę czasu z powodu kontuzji i w efekcie zagrał w 17 meczach. W czwartek, 18 czerwca, Błażej Augustyn przeszedł pomyślnie testy medyczne w zespole Hearts of Midlothian. Piłkarz trafi do Szkocji za darmo, bo jego umowa z klubem z Roosevelta kończy się 30 czerwca. Tuż przed pojawieniem się informacji o jego transferze do Szkocji media obiegła plotka o tym, że Błażej jest bliski podpisania kontraktu z Legią Warszawa, w której występuje inny wychowanek Strzelinianki Michał Masłowski. Błędną informację szybko zdementowali piłkarz Legii Bogusław Leśnodorski oraz sam zawodnik.
- Cieszę się bardzo, że trafiłem do tego klubu. To dla mnie ogromna szansa. Wszyscy przyjęli mnie bardzo miło. Dawno nie mówiłem w języku angielskim, dlatego teraz będę mógł szybko nadrobić zaległości. Na boisku dam z siebie wszystko dla Hearts of Midlothian i postaram się zaprezentować wszystkie moje umiejętności. Mam nadzieję, że znajdziemy się w najlepszej szóstce ligi i powalczymy o jak najwyższą pozycję – mówił tuż po podpisaniu kontraktu Błażej Augustyn. Nowy klub Polaka w ostatnim sezonie zajął pierwsze miejsce w Scottish Championship. Dzięki temu uzyskał awans do tamtejszej ekstraklasy, do której wraca po roku absencji. Augustyn w Hearts ma zastąpić odchodzącego kapitana Danny’ego Wilsona.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również