Nowi mistrzowie Europy - Artur Rejek i Małgorzata Hałas-KoralewskaKolejne sukcesy odnieśli sportowcy ze Stowarzyszenia Hałas Team. Małgorzata Hałas i Anna Paluszik w Wiśle wzięły udział w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. W kategorii wagowej do 55 kg bezkonkurencyjna była Małgorzata Hałas-Koralewska, która ustanowiła nowy rekord Polski – 108 kg. Dodatkowo w innej kategorii wagowej srebrny medal wywalczyła Anna Paluszik. W listopadzie Gosia Hałas-Koralewska weźmie udział w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów niepełnosprawnych. Zawody odbędą się w listopadzie na Węgrzech, a nasza sztangistka jest jedną z kandydatek do złota.
Prosto z Wisły Małgorzata Hałas-Koralewska pojechała do czeskiej Pragi, gdzie odbyły się Mistrzostw Europy federacji WUAP w wyciskaniu Sztangi Leżąc. Gosia dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: w kategorii do 56 kg oraz w klasyfikacji wszystkich kobiet. – Początkowo miałam nie jechać do Pragi, ponieważ chciałam odpocząć po ciężkim sezonie. Chęć startów była jednak silniejsza i zdecydowałam się powalczyć o mistrzostwo Europy. Cieszę się ze zwycięstwa, ponieważ konkurencja była ogromna. Wystartowałam w kategorii wagowej do 56 kg i wycisnęłam 110 kg, co jest nowym rekordem świata federacji WUAP. Zdobycie Mistrzostwa Europy i ustanowienie kolejnego rekordu świata to spełnienie moich sportowych marzeń. Wielkie podziękowania należą się moim sponsorom, na czele z Fizjo-Med Strzelin. Bez tak znakomitej współpracy nie byłoby tych wszystkich sukcesów – mówiła po zawodach w Pradze Małgorzata Hałas. Podczas zawodów w Pradze rekord świata ustanowił także inny zawodnik Stowarzyszenia Hałas Team – Artur Rejek. Sztangista z wynikiem 245,5 kg został mistrzem Europy. Teraz naszych zawodników czeka krótki okres roztrenowania, a później rozpoczną się przygotowania do kolejnego, trudnego sezonu.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również