Trener Bartodziej zrezygnował z funkcji trenera z powodu braku czasuBartłomiej Bartodziej nie jest już trenerem Strzelinianki. W poniedziałek, 22 czerwca, szkoleniowiec przeprowadził swój ostatni trening i pożegnał się z zawodnikami. Dlaczego Bartodziej odszedł ze Strzelina?
Strzelinianka do ostatniego meczu sezonu 2014/2015 musiała walczyć o utrzymanie w klasie okręgowej. Dzięki wygranej nad Polonią Jaszowice, cel udało się osiągnąć. – Na pewno w przerwie zimowej nie zakładaliśmy, że do samego końca będziemy musieli walczyć o utrzymanie – mówi trener Bartłomiej Bartodziej. – Strzelinianka to bardzo zasłużony klub i nie wyobrażam sobie, żeby musiał rywalizować w niższych klasach rozgrywkowych. Do ostatniego gwizdka sędziego walczyliśmy i wierzyliśmy, że utrzymamy klasę okręgową w Strzelinie. Plan był jednak zupełnie inny – chcieliśmy bić się o najlepszą „piątkę”. Zimą udało nam się pozyskać bardzo dobrych zawodników, a gdy się zgraliśmy, zaczęły nas dopadać kontuzje i pauzy za kartki. W każdym meczu musieliśmy grać innym składem. W końcówce sezonu z konieczności nawet ja musiałem pojawić się na murawie. W minionym sezonie w naszym zespole najlepiej spisywali się dwaj młodzi zawodnicy: bramkarz Jakub Giemza oraz kapitan Bartosz Korgul – dodaje trener Bartodziej.

Brak czasu powodem rezygnacji
W poniedziałek, 22 czerwca, Bartłomiej Bartodziej przeprowadził ostatni trening i pożegnał się z zawodnikami. – Już na dwie kolejki przed końcem sezonu zakomunikowałem działaczom, że po zakończeniu rozgrywek rezygnuję z funkcji trenera. Głównym powodem mojej decyzji jest brak czasu. Ze względu na obowiązki zawodowe i sprawy osobiste nie mógłbym w pełni poświęcić się trenowaniu strzelińskiego zespołu. Szkoda, ponieważ bardzo poświęciłem się tej pracy, miałem ambitne cele. Przejmowałem rozbity zespół po spadku z czwartej ligi. Udało nam się odbudować drużynę. Rozstajemy się w dobrych nastrojach. Jestem zadowolony z wykonanej pracy, zdobyłem nowe doświadczenia. Na zawsze będę miał sentyment do Strzelina. Kto wie, może jeszcze w przyszłości wrócę tam na ławkę trenerską? Cieszę się, że dostałem szansę pracy w Strzeliniance i zawsze będę podkreślał, że to zasłużony klub. Dziękuję wszystkim za współpracę: zawodnikom, działaczom, kibicom oraz lokalnym mediom – mówił o powodach swojej rezygnacji były trener Strzelinianki Bartłomiej Bartodziej.

Rorat też opuszcza Strzelin
Kto przejmie zespół ze Strzelina? Sprawa powinna rozstrzygnąć się w najbliższych dniach. Na giełdzie transferowej pojawiły się dwa nazwiska spoza powiatu strzelińskiego, w tym młody szkoleniowiec z trzecioligową przeszłością. Trener Bartodziej do Strzelinianki sprowadził kilku zawodników spoza naszego regionu, Jakuba Giemzę, Andrzeja Szachniewicza, Krystiana Korneckiego, Krzysztofa Pietrzykowskiego, Tomasza Mizerę i Rafała Rorata. Ten ostatni na pewno w lecie opuści Strzelin. Pozostali gracze wstępnie zadeklarowali, że chcą pozostać w Strzeliniance, ale okienko transferowe dopiero się rozpoczyna. Na brak ofert nie może narzekać także Bartosz Korgul, który był najlepszym strzelcem strzelińskiej ekipy.

Czarni też zmieniają trenera
W rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 trenerem Czarnych Kondratowice był Andrzej Rak. Zimą zespół przejął Daniel Kożuchowski, który zapewnił utrzymanie drużynie w klasie okręgowej. Działacze z Kondratowic muszą jednak szukać nowego szkoleniowca, ponieważ Daniel zrezygnował z tej funkcji po ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek. - W przerwie zimowej objąłem zespół, żeby utrzymać go w klasie okręgowej. Od razu ustaliłem z zarządem, że będzie to wsparcie tylko na jedną rundę. Bardzo się cieszę, że udało nam się zrealizować cel. Mam zbyt wiele obowiązków i nie będę mógł w pełni poświęcić się szkoleniu seniorów Czarnych. Nadal będę jednak pracował z dziećmi i młodzieżą w Kondratowicach oraz będę zawodnikiem tej drużyny – powiedział o swojej decyzji trener Daniel Kożuchowski.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również