Zawodnicy otrzymali wyróżnienia za swoje sukcesyPo osiemnastu latach doszło do zmiany prezesa klubu tenisa stołowego Granit Strzelin. Franciszka Woźnego zastąpił Marek Korzyński. Zmienił się także skład zarządu. Niedawno odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2014/2015 połączone z wyborami nowych władz. Zawodnicy otrzymali wyróżnienia za swoje sukcesy.
Tradycyjnie w drugiej połowie czerwca tenisiści stołowi zakończyli sezon. Uroczyste spotkanie odbyło się w czwartek, 25 czerwca, o godz. 17 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie, gdzie na co dzień odbywają się treningi. W imprezie kończącej sezon udział wzięli tenisiści, trenerzy, działacze klubu, rodziny zawodników, a także zaproszeni goście. Najpierw prezes Granitu Franciszek Woźny odczytał sprawozdanie za miniony sezon: – To był średni sezon w naszym wykonaniu. Nie udało nam się utrzymać zespołu w drugiej lidze mężczyzn, ale było to związane z faktem, że musieliśmy stawiać na bardzo młodych graczy, którzy dopiero zdobywają doświadczenie na wyższym szczeblu rozgrywek. Cieszymy się natomiast z awansu do piątej ligi i sukcesów indywidualnych naszych tenisistów w kategorii żaków i młodzików. Nasz klub sklasyfikowany został w tych kategoriach na pierwszym miejscu na Dolnym Śląsku – mówił prezes.
Następnie wręczono dyplomy dla zawodników oraz osób, które pracowały dla dobra klubu. Sekcja tenisa w naszym mieście działa już kilkadziesiąt lat. Przez ten czas klub wyszkolił wielu znakomitych zawodników, którzy zdobywali medale i promowali Strzelin w Polsce, a także w Europie. Sekcja Granitu liczy kilkadziesiąt osób. Zespół chce zachęcić do treningów dzieci i młodzież z innych miejscowości gmin powiatu strzelińskiego. Być może już w nowym sezonie do Granitu dołączą młodzi adepci tenisa z Gęsińca, Kuropatnika czy Przeworna.
W imprezie kończącej sezon wzięli udział tenisiści, trenerzy, działacze klubu, rodziny zawodników, a także zaproszeni goście
Korzyński za Woźnego
Ważnym punktem spotkania były wybory nowych władz klubu. Po osiemnastu latach, Franciszek Woźny zdecydował się nie kandydować na kolejną kadencję: - Nie ubiegam się o kolejną kadencję ze względu na stan zdrowia. Nie wyobrażam sobie jednak życia bez Granitu. Nadal będę odwiedzać i wspierać naszych tenisistów. Nowy prezes i zarząd zawsze mogą się zwrócić do mnie z prośbą o radę, czy pomoc – mówił Franciszek Woźny. – Przez te 18 lat odnieśliśmy wiele sukcesów, m.in. awans do ekstraklasy kobiet i pierwszej ligi mężczyzn. Zdobywaliśmy medale na turniejach międzynarodowych, ogólnokrajowych, wojewódzkich. Zostawiłem coś po sobie i mogę odejść z pełną satysfakcją – zakończył Franciszek Woźny, któremu wkrótce zarząd ma nadać tytuł honorowego prezesa klubu.
Nowym prezesem Granitu wybrano jednogłośnie Marka Korzyńskiego - To nie była dla mnie łatwa decyzja, ale po przemyśleniach zdecydowałem się kandydować na prezesa Granitu. Cieszę się, że koledzy z klubu obdarzyli mnie takim zaufaniem. Prezes Franciszek Woźny przez osiemnaście lat potrafił utrzymać klub. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, ponieważ ciężko jest pozyskiwać nowych sponsorów, środki na rozwój drużyny. Mam pewne wnioski, nowe pomysły i będę chciał je przedstawić na pierwszym posiedzeniu zarządu. Musimy wyznaczyć sobie cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Zależy nam na tym, żeby coraz więcej dzieci chciało trenować w Granicie. Musimy być otwarci na całą społeczność lokalną Strzelina. Na pewno będziemy tez starali się wyjść z ofertą do sponsorów, żeby pozyskać środki na działalność klubu – mówił nowy prezes Granitu, Marek Korzyński, który jest także zawodnikiem trzecioligowego zespołu ze Strzelina. – Nie zamierzam rezygnować z gry w trzeciej lidze. Myślę, że nie będę miał problemu z połączeniem obu funkcji – dodał Marek Korzyński. Członkowie klubu wybrali nowy zarząd, który tworzyć będą Leokadia Zielonka, Marek Muszyński, Cezary Pudlis, Dariusz Wagner, Krzysztof Szczegielniak oraz Łukasz Kwiatek. Dodatkowo zdecydowano, że zarząd wspierać będzie Zbigniew Sobków.

Pojadą na obóz
Uroczystość tradycyjnie zakończyła się poczęstunkiem. Na najmłodszych czekały pyszne lody. Do nowego sezonu tenisiści stołowi Granitu Strzelin będą się przygotowywać na obozie sportowym w Żelistrzewie. Wyjadą w sierpniu. Zawodnicy będą mieszkać i trenować w tamtejszej szkole. Celem obniżenia kosztów w obozie przygotowawczym udział wezmą także tenisiści stołowi z innych klubów. Granit będzie przygotowywać do kolejnego sezonu, w którym dwie drużyny będą występować w trzeciej lidze, a jeden zespół zmagać się będzie z rywalami na poziomie piątej ligi. Dużym wzmocnieniem ma być powrót do Granitu Dariusza Burgera, który ostatnio występował w pierwszej lidze w barwach zespołu z Ostródy. – Wracam do Strzelina i chcę pomóc drużynie w powrocie do drugiej ligi. Na razie leczę kontuzję i będę wspierał młodych zawodników jako trener. Gdy tylko zdrowie mi na to pozwoli, wrócę do treningów i będę chciał pomóc drużynie odnosić zwycięstwa – powiedział wychowanek Granitu Dariusz Burger, jeden z najlepszych tenisistów ze Strzelina w ostatnich latach.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również