Julianna Rokita i Barbara Wilk zajęły w Łodzi drugie miejsceNiedawno w Łodzi odbyły się prestiżowe zawody siatkówki plażowej Turniej Nadziei Olimpijskich Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Do rywalizacji, na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przystąpili zawodniczki i zawodnicy z rocznika 1999 i 2000 z całej Polski. Siatkarki i siatkarze mieli okazję poznać trenerów poszczególnych roczników kadry narodowej. Zawodom przyglądali się Stanisław Majkowski (kierownik wyszkolenia, wicedyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS), Ryszard Zakrzewski (członek Wydziału Siatkówki Plażowej), Rafał Pośpiech (przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej), Sławomir Robert (wicedyrektor SMS Łódź, trener kadry narodowej młodzieżowca w siatkówce plażowej), Roman Stępień (dyrektor SMS Łódź) i trenerzy kadry. Świetnie spisały się zawodniczki ze Strzelina, które zajęły drugie miejsce. Zespół w składzie Julianna Rokita – Barbara Wilk przegrał dopiero w finale z rywalkami z województwa łódzkiego. Trenerem wicemistrzyń jest Zdzisław Maceluch. Dobrze spisali się także siatkarze z Dolnego Śląska, którzy w swojej kategorii wywalczyli srebrne medale. Najlepsi zawodnicy Turnieju Nadziei Olimpijskich Polskiego Związku Piłki Siatkowej
Tygrysy świetnie zaprezentowały się też podczas Mistrzostw Obornik Śląskich w Siatkówce Plażowej. Zawody odbyły się 27 czerwca. – Nasze zawodniczki były zdecydowanie lepsze od konkurencji. Pierwsze miejsce, bez straty seta, wywalczył zespół w składzie Wiktoria Raba – Kamila Żołądek. Nasze siatkarki w finale pokonały rywalki z Obornik Śląskich. Brązowe medale zdobyły Paulina Rogan i Iga Kozińska – mówił trener Tygrysów Strzelin, Zdzisław Maceluch.