Tymoteusz Kłys jest zawodnikiem Hałas Teamu i ma za sobą już debiutancki występWłaśnie minął pierwszy sezon nowego strzelińskiego Stowarzyszenia Sportowego „Hałas Team”, które zajmuje się treningami podnoszenia ciężarów, wyciskaniem sztangi leżąc oraz trójbojem siłowym. – Od momentu otwarcia klubu, czyli grudnia 2014, uważam, że osiągnęliśmy bardzo dużo – powiedziała Małgorzata Hałas.
Pierwszy sprawdzian zawodnicy strzelińskiego klubu mieli podczas Mistrzostw Świata Federacji WPA, które odbywały się na Ukrainie. Zdobyli tam 5 medali w wyciskaniu leżąc – cztery złote i jeden srebrny. Małgorzata Hałas zdobyła 2 medale złote, pierwszy w swojej kategorii wagowej (do 60 kg), a drugi w kategorii OPEN. Podczas tych zawodów wycisnęła 117,5 kg. Maria Jarczak zdobyła złoty medal w kategorii wiekowej 45-49 lat. Natomiast Hubert Jakubiuk, najlepszy junior ekipy, w kategorii do 66 kg wycisnął 140 kg, ustanawiając rekord świata. Srebrny krążek zdobył Henryk Odelski w kategorii weteran 65-69 lat.
Następne wielkie sukcesy przyszły w czerwcu w czeskiej Pradze. – Nasz najlepszy i najbardziej utytułowany zawodnik Artur Rejek kolejny raz został mistrzem Europy i ustanowił nowy rekord świata federacji WUAP. W kategorii do 110 kg wycisnął 245,5 kg – wylicza Hałas. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten zawodnik startuje w naszych barwach.
Strzelinianka na tych zawodach znów zdobyła dwa medale. Jeden w swojej kategorii wagowej – wycisnęła 110 kg i ustanowiła rekord świata federacji WUAP, drugi dostała w kategorii OPEN.
W międzyczasie Gosia zwyciężyła w Pucharze Świata IPC w marcu w Dubaju. Należy dodać, że Małgorzata Hałas prawie wszystkie medale (oprócz tych z Dubaju) zdobyła w kategoriach osób pełnosprawnych. Dzięki temu zajmuje bardzo wysoką 4 pozycję w rankingu do Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się za rok w Rio de Janeiro. Po prawej Małgorzata Hałas, a po lewej Kamila Hałas. Strzelinianki zajęły pierwsze i drugie miejsce w „Mistrzostwach Polski Zachodniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc”
W Stowarzyszeniu jest kilku bardzo utalentowanych zawodników w wyciskaniu sztangi leżąc, którzy garną się do zawodów. Przykładem niech będzie tutaj Hubert Raba. Zawodnik ten zdobył już kilka medali zawodach niższej rangi w kategorii do lat 16. Inną zawodniczką jest juniorka Kamila Hałas, która w obu swoich startach stanęła na podium.
Wielkie zawody w Strzelinie
Założyciele Hałas Teamu za swój sukces uznają również rozpoczęcie treningów z podnoszeniem ciężarów. Zajęcia te prowadzi Katarzyna Ostawska. Klub startował już w pierwszych zawodach – Tymoteusz Kłys wziął udział na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie zdobył 6 miejsce i pokonał kilku dobrych zawodników. – Bardzo chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom, którzy zawsze nas wspierają i bez których te sukcesy nie byłyby możliwe – mówi Małgorzata Hałas. – Przede wszystkim tym ze Strzelina, czyli burmistrz Dorocie Pawnuk oraz firmie Fizjomed Strzelin. Oprócz nich dziękujemy firmie Vision Nutrition i Koloryt. Najbliższy sezon rozpocznie się we wrześniu imprezą, którą organizuje Hałas Team. Będzie to I Ogólnopolski Turniej Integracyjny w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza Strzelina, który odbędzie się w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Obecność potwierdziło już kilku mistrzów świata, tak że poziom będzie naprawdę wysoki. Natomiast o ich randze świadczy to, że zostały objęte honorowym patronatem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. O imprezie będziemy jeszcze informować.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.