Trener Jacek Opałka i były selekcjoner reprezentacji Polski Stefan MajewskiPo tym jak z funkcji trenera seniorów Strzelinianki zrezygnował Bartłomiej Bartodziej, działacze strzelińskiego klubu szukali nowego szkoleniowca. Bliski pracy w Strzelinie był Marcin Dymkowski, który w przeszłości występował w Ekstraklasie. Ostatecznie jednak piłkarze Strzelinianki do nowego sezonu przygotowywać będą się z Jackiem Opałką, który staż trenerski odbywał m.in. u byłego selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy.
Strzelinianka do ostatniego meczu sezonu 2014/2015 musiała walczyć o utrzymanie w klasie okręgowej. Dzięki wygranej nad Polonią Jaszowice, cel udało się osiągnąć. W poniedziałek, 22 czerwca, Bartłomiej Bartodziej przeprowadził ostatni trening i pożegnał się z zawodnikami. – Już na dwie kolejki przed końcem sezonu zakomunikowałem działaczom, że po zakończeniu rozgrywek rezygnuję z funkcji trenera. Głównym powodem mojej decyzji jest brak czasu. Ze względu na obowiązki zawodowe i sprawy osobiste nie mógłbym w pełni poświęcić się trenowaniu strzelińskiego zespołu. Szkoda, ponieważ bardzo poświęciłem się tej pracy, miałem ambitne cele. Przejmowałem rozbity zespół po spadku z czwartej ligi. Udało nam się odbudować drużynę. Rozstajemy się w dobrych nastrojach. Jestem zadowolony z wykonanej pracy, zdobyłem nowe doświadczenia. Na zawsze będę miał sentyment do Strzelina. Kto wie, może jeszcze w przyszłości wrócę tam na ławkę trenerską? Cieszę się, że dostałem szansę pracy w Strzeliniance i zawsze będę podkreślał, że to zasłużony klub. Dziękuję wszystkim za współpracę: zawodnikom, działaczom, kibicom oraz lokalnym mediom – mówił były trener Strzelinianki,

Bartłomiej Bartodziej
Po rezygnacji trenera Bartodzieja, działacze strzelińskiej ekipy rozpoczęli poszukiwania nowego szkoleniowca. Bliski pracy w Strzelinie był Marcin Dymkowski, który ostatnio prowadził trzecioligowy zespół z Oławy. W swojej dość bogatej karierze piłkarskiej rozegrał 127 meczów w Ekstraklasie, strzelając w niej 5 bramek. Grał m.in. w Śląsku (wychowanek), Miedzi, Odrze Wodzisław Śl. i Lechu Poznań. Ostatecznie strzelińscy włodarze zdecydowali się jednak zatrudnić Jacka Opałkę.

Przyglądał się pracy Franciszka Smudy
Zawodnicy Strzelinianki do rundy jesiennej będą się przygotowywać już z nowym trenerem Jackiem Opałką, który ostatnio był szkoleniowcem KS-u Karszów. To dobrze znany w naszym regionie trener, który wcześniej pracował z takimi zespołami jak m.in.: Polonia Wrocław, Victoria Dobrzyń, MKS Oława, Rolnik Wierzbnica Górna, czy Stal Brzeg. Staż trenerski odbywał w klubach Ekstraklasy: Zagłębiu Lubin oraz Widzewie Łódź. W tych zespołach miał okazję przyjrzeć się pracy takich trenerów jak: Marek Bajor, Radosław Mroczkowski, Tomasz Kmiecik, Andrzej Woźniak, czy były selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Opałka chce stawiać na młodych
- Cieszę się, że trafiłem do tego klubu. Z zarządem nie stawialiśmy sobie konkretnych celów. W rundzie jesiennej będziemy chcieli zająć jak najwyższą pozycję, a zimą skonkretyzujemy swoje plany. Znam strzeliński zespół, oglądałem kilka spotkań tej drużyny. To drużyna z dużym potencjałem – mówił nowy trener Strzelinianki Jacek Opałka.
Kibice nie powinni spodziewać się rewolucji kadrowej w Strzelinie. Większość zawodników zadeklarowała wstępnie chęć pozostania w Strzeliniance. – Chcemy stawiać na młodych zawodników, wychowanków. Strzelinianka szkoli dzieci i młodzież w niemal wszystkich kategoriach wiekowych. Klub ten będzie zawsze istnieć, ponieważ ma dobre zaplecze. Jeszcze nie rozmawiałem z trenerem Bartłomiejem Bartodziejem, ale jeśli będę miał taką okazję, to chętnie z niej skorzystam. Mój poprzednik wykonał w Strzelinie dobrą pracę i chcę ją kontynuować. Jestem człowiekiem otwartym, chętnym na współpracę – dodał Opałka.
Strzelinianka wznowi treningi 14 lipca, a pierwszy mecz ligowy rozegra miesiąc później. Strzeliński zespół rozegra mecze towarzyskie m.in. z Orłem Ząbkowice Śląskie, Pieszycami i Spartą Ziębice. Strzelin opuszcza obrońca Rafał Rorat, który najprawdopodobniej przeniesie się do Bielawianki Bielawa. – Na początku zrobimy testy wydolnościowe i sprawdzimy na jakim etapie są zawodnicy. Trenować będziemy na własnych obiektach, najprawdopodobniej trzy razy w tygodniu. Klasa okręgowa to wciąż futbol amatorski i zawodnicy łączą grę z pracą, czy studiami. Po spotkaniu z działaczami i zespołem ustalimy dokładny terminarz prac. Będziemy mieli jedynie miesiąc na przygotowanie do startu sezonu – powiedział nowy trener Strzelinianki Jacek Opałka.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
iGNACY
b
Trener O. - trener znany z tego, że jest znany. Niemłody a dosłownie żadnych sukcesów sportowych. Bez urazy dla trenera, ale to świetny teoretyk, taki rodem z gry Championship Manager, a nie szkoleniowiec. Nie można mamić zawodników wizją gry i shcematami. W opinii wielu - zabija pasję gry w piłkę u piłkarza - amatora z niższej ligi. Szacunek mam, ale NIE POLECAM!
0

Przeczytaj również