Napastnik Gromnika Tomasz Sołek jest w dobrej formieKolejny weekend zespoły z powiatu strzelińskiego wykorzystały do rozegrania meczów kontrolnych i testowania nowych zawodników. Sprawdziliśmy jak przygotowują się nasze zespoły z gr. IV klasy A. Kilka ekip już poczyniło ciekawe ruchy transferowe.
Gromnik Kuropatnik
Gromnik Kuropatnik w minionym tygodniu rozegrał dwa mecze kontrolne. Najpierw podopieczni Krzysztofa Garczarka pewnie pokonali 7:3 Starter Gęsiniec. Po dwa gole zdobyli Tomasz Sołek i Tomasz Malinowski, a po razie na listę strzelców wpisywali się Krystian Maciejewski, Łukasz Muraszew oraz gracz testowany. W sobotę, 25 lipca, Gromnik na wyjeździe towarzysko zmierzył się z Polonią Miłoszyce. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 4:1, a kontaktowe trafienie zaliczył z rzutu karnego obrońca Łukasz Dębowicz. Arbiter wskazał na wapno po faulu na Tomaszu Malinowskim. Ostatecznie Polonia wygrała 7:2, a drugiego gola dla gości zanotował Łukasz Muraszew. Oficjalnie możemy potwierdzić, że w Kuropatniku nadal będzie występować Grzegorz Nakonieczny, a dodatkowo zespół wzmocni obrońca Michał Met, który ostatnio reprezentował Ognisko Przeworno. Gromnik testuje jeszcze kilku innych zawodników. Kuropatnik najprawdopodobniej opuszczą dwaj gracze Rafał Leoszkiewicz przymierzany jest do beniaminka klasy okręgowej LKS-u Brożec, a Michał Swereda do Kwarcytu Jegłowa.

Olimpia Podgaj Piotr Góra zdobył bramkę dla MPC
W lecie do zmian dojdzie w Olimpii. Ekipa z Podgaja jest jeszcze przed pierwszą grą kontrolną. Nie wiadomo jeszcze kto będzie prowadzić zespół, ponieważ Robert Morka planuje skupić się w pełni na pracy w Koronie Pęcz. O zakończeniu przygody z piłką lub powrocie do KP Ludów Śląski myśli napastnik Mariusz Denes. Mamy też dobrą wiadomość dla kibiców Olimpii – w zespole zostaje lider Radosław Grzywniak. To na jego barkach będzie spoczywać ciężar gry. Być może drużynę wzmocni też golkiper Bartłomiej Gilewski, który ostatnio reprezentował Czarnych Kondratowice.

MPC Pęcz
W sobotę, 25 lipca, beniaminek gr. IV klasy A, MPC Pęcz podejmował w Karszowie Roztocznik. Rywale już w pierwszej połowie uzyskali przewagę i wygrali ostatecznie 6:2. Honorowe trafienia dla gospodarzy zanotowali Piotr Góra oraz Rafał Gierczak. W ekipie MPC testowanych było kilku zawodników, w tym Przemysław Chudy (BKS Borów) oraz Jan Bandura (w przeszłości m.in. Strzelinianka i Czarni Kondratowice). Do Pęcza trafi także napastnik Czarnych Adrian Wachowski. Popularnego Adiego czeka jednak najpierw operacja i długa rehabilitacja. Wachowski do gry będzie gotowy najszybciej na koniec rundy wiosennej sezonu 2015/2016.

Kwarcyt Jegłowa
Beniaminek z Jegłowej pierwszy mecz kontrolny rozegrał w niedzielę, 26 lipca. Podopieczni Arkadiusza Półchłopka mierzyli się ze Zrywem Chociwel. Kwarcyt jest bliski pozyskania kilku zawodników Ogniska Przeworno: Sebastiana Bernackiego, Damiana Głowaczewskiego, Artura Pawełko, Rafała Nahajło, Pawła Sławkowskiego oraz Kamila Trudzika. Spekuluje się, że zespół z Jegłowej mógłby wzmocnić świetny pomocnik Marek Tabor z LKS-u Brożec. Jego transfer byłby prawdziwym hitem. Dodatkowo w niedzielnym sparingu ze Zrywem Arkadiusz Półchłopek testował zawodnika Korony Pęcz Pawła Michalskiego oraz Michała Sweredę z Gromnika Kuropatnik. Pojedynek towarzyski zakończył się remisem 3:3. Bramki dla beniaminka klasy A zdobyli Sebastian Bernacki, Damian Głowaczewski oraz Grzegorz Szczepański. Trener gospodarzy miał do dyspozycji kilkunastu zawodników. – Wynik nie był dla mnie najważniejszy. Chciałem przetestować nowych zawodników sprawdzić nowy system gry. Był to dopiero nasz drugi sparing, dlatego nie należy przywiązywać wagi do rezultatu. Cieszę się, że zawodnicy chętnie pojawiają się na treningach i chcą reprezentować Kwarcyt. W głowie mam już zarys drużyny, która reprezentować będzie klub z Jegłowej w sezonie 2015/2016 – mówił po sparingu ze Zrywem Chociwel trener Kwarcytu Arkadiusz Półchłopek.