Rafał Rorat zostaje w Czarnych KondratowiceRafał Rorat wraca po półrocznym wypożyczeniu ze Strzelinianki Strzelin do Czarnych Kondratowice. Na początku obstawiano, że popularny „Raul” wróci w swoje rodzinne strony, ale on postanowił jeszcze przynajmniej jeden sezon spędzić w naszym powiecie. Dla kondratowiczan to z pewnością bardzo dobra wiadomość, choć sam piłkarz uważa, że poprzednia runda była w jego wykonaniu słaba. Zapytaliśmy Rorata również o prognozy na ten sezon.
Wiemy, że zostajesz w Czarnych Kondratowice. Skąd taka decyzja?
- Po zakończeniu wypożyczenia ze Strzelinianki Strzelin miałem wrócić na”swoją ziemię”, ale ze względu na sentyment do tego miejsca i otoczenia zdecydowałem się zostać i w jakiś sposób wspomóc drużynę.

Nie myślałeś o powrocie w swoje rodzinne strony?
- Nie raz i nie dwa, ale takiej atmosfery, jaka jest w Czarnych nie ma nigdzie indziej, więc choćby, dlatego jestem tu gdzie jestem.

Na pewno nie narzekasz na brak ofert. Wybrałeś Czarnych. Jakie cele stawiasz przed sobą i drużyną na kolejny sezon?
- Ja zawsze chcę grać o najwyższe cele. Ten sezon będzie bardzo ciężki, bo po przyjściu Wiesława Urycza (red. trener Czarnych Kondratowice) to będzie całkiem nowy zespół. Kilku zawodników odeszło, kilku na ich miejsce przyszło. Liga jednak zweryfikuje nasze plany.

Potrafisz powiedzieć jak długo zostaniesz w Kondratowicach?
- Ciężko stwierdzić (śmiech).

Mówi się, że najtrudniejszym sezonem dla beniaminka jest zawsze ten drugi po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Taki sezon właśnie przed Czarnymi. Myślisz, że będzie trudniejszy od tego pierwszego w Okręgówce?
- Skoro tak się mówi, to ja podtrzymuję (śmiech). A tak na poważnie, to myślę, że każdy sezon jest inny i każdy ma swoje trudności, przez które trzeba przejść. Czy będzie trudniejszy? Nie wiem.

Jesteś jednym z piłkarzy, który grał w Strzeliniance i Czarnych. W którym klubie było ci lepiej?
- Odpowiedź nasuwa się sama.

Kiedy przechodziłeś do Strzelinianki na wypożyczenie i udzielałeś wywiadu do naszej gazety powiedziałeś takie zdanie: „Jeszcze was zaskoczę”. Podtrzymujesz je? Masz jeszcze coś, czego nie pokazałeś na naszych boiskach?
- Zaskoczyłem siebie in minus, bo naprawdę miałem bardzo słabą rundę i nie mogłem się w drużynie Strzelinianki odnaleźć. Ciężko stwierdzić dlaczego tak było. Teraz musze odbudować swoją pozycję i pokazać, na co tak naprawdę mnie stać.

Jak odchodziłeś z Czarnych, byłeś kapitanem. Czy teraz po powrocie również będziesz miał opaskę na ramieniu?
- Tego nie wiem. O tym zadecyduje trener.

W tym sezonie Klasy Okręgowej w naszym powiecie będą w jednej rundzie aż trzy mecze derbowe. Którego z zespołów bardziej się obawiasz, ogranej w lidze Strzelinianki czy beniaminka z Brożca?
- Ja nie odczuwam rangi tych meczów jako derbowe. Dla mnie to po prostu kolejny mecz, jak kazdy inny. Szanuję oba zespoły, a który będzie groźniejszy, to zweryfikuje boisko.

Jak myślisz, jakie ekipy w tym sezonie mogą liczyć się w walce o awans do IV ligi?
- Wiwa Goszcz, Wratislawia Wroclaw, KS Łozina i Widawa Bierutów.

Chciałbyś coś dodać na koniec?
Nie. Dziękuję za wywiad.

Rozmawiał Damian Serwicki

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również