Mariola Matwijiszyn z Żeleźnika w ubiegłym roku z Bosco Teamem wzięła udział w rajdzie Giro di Alpi 2015 do Turynu. W tym roku planuje z grupą wyprawę, w której pokonają 2600 km (zdj. archiwum)
Mariola Matwijiszyn z Żeleźnika w ubiegłym roku z Bosco Teamem wzięła udział w rajdzie Giro di Alpi 2015 do Turynu. W tym roku planuje z grupą wyprawę, w której pokonają 2600 km (zdj. archiwum)
Cztery tygodnie w podróży i około 2600 km do pokonania. Salezjańska Grupa Rowerowa (Bosco Team), a wśród nich Mariola Matwijiszyn z Żeleźnika, planuje rowerową wyprawę. Ich celem są Światowe Dni Młodzieży, ale kolarze ambitnie wytyczyli trasę przez Niemcy, Litwę i Ukrainę.
W ubiegłym roku pisaliśmy o Marioli Matwijiszyn z Żeleźnika (gmina Strzelin), która wraz z Bosco Teamem, czyli Salezjańską Grupą Rowerową, wzięła udział w rajdzie Giro di Alpi 2015 do Turynu. Dziewczyna z 20-osobową grupą przejechała rowerem 1700 km, przedzierając się m.in. przez Alpy. Teraz przed Salezjańską Grupą Rowerową (Bosco Team) i Mariolą kolejne wyzwanie. Kolarze w tym roku obrali za cel Kraków i Światowe Dni Młodzieży. Aby jednak nie było zbyt prosto i krótko (do Krakowa jest nieco mniej niż 300 km), rowerzyści utrudnią sobie drogę. Tegoroczna trasa będzie wiodła przez północ i wschód Polski, wzdłuż wschodniej granicy. Kolarze przekroczą granicę naszego państwa i odwiedzą Niemcy, Litwę i Ukrainę. Będą jechać w biało-czerwonych strojach. Łącznie do pokonania mają około 2600 km. Wyprawa rozpocznie się w poniedziałek, 4 lipca, i potrwa aż cztery tygodnie (do 31 lipca). W tym roku będzie jechać 21 śmiałków, w tym 5 dziewczyn, osoby dorosłe i niepełnoletni. - Już nie mogę doczekać się rajdu. Będzie to świetna przygoda, możliwość poznania północy i wschodu Polski, terenów, po których jeszcze nie jeździłam. Wymarzony sposób na wakacje – mówi Mariola Matwijiszyn. - Tegoroczna trasa nie jest zbyt krótka, co bardzo mnie cieszy, bo kręcenie to moja pasja. Staram się do niej odpowiednio przygotować przez systematyczną jazdę - dodaje.
Rajd na pewno będzie dla rowerzystów niezapomnianym przeżyciem duchowym i sportowym. Organizacja takiego wydarzenia to jednak bardzo duże koszty. Sporo trzeba wydać choćby na strój kolarski. Grupę można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na konto: 25 1940 1076 5471 3345 0000 0000.



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również