Mikołajek został zwycięzcą klasyfikacji generalnej
Mikołajek został zwycięzcą klasyfikacji generalnej
Strzeliński zawodnik football freestyle Daniel Mikołajek odnosi kolejne sukcesy. Popularny Mikołaj zdobył Puchar Polski M1, a teraz przed nim wyjazd do Austrii i Francji.
Daniel Mikołajek jest jednym z najlepszych zawodników football freestyle na świecie. Ostatnio wziął udział w Pucharze Polski M1 Freestyle Football. Zawody obejmowały pięć przystanków. Rywalizacja odbywała się kolejno: 8 maja w Markach, 14 maja w Zabrzu, 22 maja w Radomiu, 4 czerwca w Częstochowie, a finał odbył się 12 czerwca w Bytomiu. Punkty z każdego turnieju zliczały się do klasyfikacji generalnej. W każdym przystanku udział brało kilkudziesięciu graczy z całej Polski. Najpierw odbywały się eliminacje, a później jury wybierało szesnastu najlepszych zawodników, którzy mierzyli się systemem każdy z każdym. Mikołajek bez większych problemów przeszedł wszystkie eliminacje. W Markach Daniel odpadł w ćwierćfinale po pojedynku z Szymonem Skalskim. W Zabrzu strzeliński Mikołaj wypadł jeszcze lepiej i przegrał dopiero w finale z liderem ogólnej klasyfikacji Dawidem Biegunem. Zawody w Radomiu Mikołajek zakończył w ćwierćfinale, gdzie okazał się nieznacznie gorszy od Pawła Skóry. W przedostatnim przystanku w Częstochowie Daniel znów dotarł do finału. Niestety, ponownie musiał uznać wyższość rywala, Dawida Ziomka, i zadowolić się srebrnym krążkiem.

Zwrot akcji w Pucharze Polski
Przed finałem w Bytomiu szanse na zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej miały aż cztery osoby: Dawid Biegun, Bartłomiej Rak, Daniel Mikołajek oraz Dawid Ziomek. – Start w Bytomiu był dla mnie „wisienką na torcie”. Wygrałem wszystkie pojedynek i wywalczyłem złoty medal. Rywale odpadli wcześniej i ostatecznie zdobyłem Puchar Polski w klasyfikacji generalnej. Byłem trochę zaskoczony, ponieważ od samego początku klasyfikacji przewodził Dawid Biegun. Udało mi się go wyprzedzić dopiero na finiszu. Takiego zwrotu akcji w Pucharze Polski jeszcze nie było – mówił strzeliński zawodnik Daniel Mikołajek.
Daniel wystąpił także w ogólnopolskich zawodach football freestyle w Skawinie. Był zmęczony rywalizacją w Pucharze Polski, ale ostatecznie wywalczył trzecie miejsce na podium. – Zależało mi na zdobyciu Pucharu Polski, a rywalizacja w Skawinie była dla mnie mniej ważna – powiedział Daniel Mikołajek.

Eurotrip
Strzeliński Mikołaj brał udział także w kilku pokazach związanych z mistrzostwami Europy w piłce nożnej i był sędzią podczas turnieju w czeskim Libercu. Najbliższe tygodnie także zapowiadają się dla niego pracowicie - 1 lipca lecę do Wiednia na międzynarodowy turniej Football Freestyle, a dzień później przeniosę się do Francji, gdzie czekają mnie cztery dni pokazów związanych z piłkarskim Euro. Następnie wracam do Polski i startuję w Freestival Football w Żerkowie, gdzie bronić będę mistrzowskiego tytułu. Zwycięzca tego turnieju poleci do Londynu na światowe finały Red Bull Street Style 2016. Jest to najbardziej prestiżowy turniej na świecie, dlatego rywalizacja będzie zacięta. Życzcie mi powodzenia, żebym wywalczył bilet do Anglii – opowiadał strzeliński zawodnik
Tego życzymy!




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również