ZNAJDŹ NA STRONIE

Od prawej: marszałek Cezary Przybylski, Paweł Parus Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Bogusława Kulińska z UMWD, Paweł Wybierała z Zarządu Województwa Dolnośląskiego na otwarciu ośrodka w Wołowie
W Wołowie powstał nowy Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczo-Wychowawczy „Niezwykła Kraina”. Obiekt wart ponad 7 milionów złotych będzie służył osobom z niepełnosprawnościami. Jego budowę udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
„Niezwykła Kraina” to 3-kondygnacyjny ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczy zlokalizowany w Wołowie. Znalazły się w nim m.in. placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, a także miejsce na warsztaty zajęciowe i rehabilitację. Dzięki nowej inwestycji niemal 100 dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami (aktualnie z powodu epidemii koronawirusa ok. 60 osób) otrzyma pomoc w zakresie usług rehabilitacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych.
- Taki ośrodek był w Wołowie bardzo potrzebny. Dotychczas część osób z niepełnosprawnościami z Wołowa musiała szukać pomocy w innych miastach. Ośrodek jest przeznaczony dla potrzebujących
z powiatu wołowskiego, choć już pojawiają się pytania o wolne miejsca napływające z całej Polski – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski, Bezpartyjni Samorządowcy. W wołowskim ośrodku znajdują się m.in. placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, a także miejsce na warsztaty zajęciowe i rehabilitację
Budowa ośrodka dała szansę na profesjonalną opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami, możliwość rehabilitacji „na miejscu”, a także wsparcie dla osób sprawujących pieczę nad potrzebującymi.
- To wyjątkowa placówka, pozwala na integrację, walkę z izolacją i wykluczeniem społecznym osób z niepełnosprawnościami. Takich obiektów potrzeba więcej. To też ogromny sukces stowarzyszania, które pozyskało na jego budowę unijne fundusze a równocześnie stworzyło nowe miejsca pracy dla mieszkańców powiatu – dodaje Paweł Wybierała, z zarządu województwa, Bezpartyjni Samorządowcy.
Wartość projektu przekracza 7,1 miliona złotych, a dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 sięga 5,8 miliona złotych.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także