Pomagamy, aby dzieci mogły bezpiecznie powrócić do szkół…
Badania przesiewowe są dobrowolne i bezpłatne, skierowane do nauczycieli klas I-III, pracowników szkoły, personelu odpowiedzialnego za funkcjonowanie techniczne szkoły, personelu pomocniczego i sprzątającego a także osób wykonujących bieżące prace naprawcze na terenie szkoły. Informacje o zapotrzebowaniu na testy zbierano za pośrednictwem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, które zostały przekazane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Przypomnijmy, że uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych oraz szkół specjalnych mają ponownie rozpocząć stacjonarny proces nauczania 18 stycznia. Do tego czasu nauczyciele, którzy zdecydowali się na pobranie materiału genetycznego, mają poznać swój wynik badania. W przypadku negatywnego, pedagog rozpocznie zajęcia z dziećmi w terminie wskazanym przez ministerstwo edukacji.
Wymazy pobierają doświadczeni żołnierze- ratownicy medyczni, którzy na co dzień realizują tego typu zadania w innych punktach wymazowych m.in. w szpitalach.
Ponad 12 000 nauczycieli z województwa dolnośląskiego zostanie poddanych badaniom wymazowym na obecność koronawirusa. Akcję koordynuje Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przy wsparciu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
W placówce wyznaczonej do pobierania wymazów zaangażowani są żołnierze, którzy swoją służbę rozpoczynają o godz. 7 rano. Badania wykonują do momentu pobrania wymazu ostatniemu oczekującemu w kolejce nauczycielowi. Termin ukończenia zadania zaplanowany jest na piątek 15 stycznia. Do tego czasu żołnierze pobiorą wymazy od 4 tysięcy nauczycieli z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Przed pracownikami laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Składowej stoi nie lada trudne wyzwanie. Do niedzieli 17 stycznia muszą przebadać wszystkie przekazane próbki. Dlatego ich praca wykonywana jest do późnych godzin wieczornych, przy wzmożonym zaangażowaniu personelu.
Dlatego Terytorialsi i pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych pracują bardzo intensywnie. Jednego dnia pobierają od 800 do 900 wymazów.
„Laboratorium wykonuje badania na bieżąco” wyjaśnia Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu i jak dodaje, „Do poniedziałku 18 stycznia wszyscy przebadani nauczyciele poznają wyniki swoich badań”
Nauczyciele, którzy dobrowolnie zgłosili się do badań nie ukrywają, że robią to w trosce o zdrowie swoje i dzieci.
{jcomments off}
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.