ZNAJDŹ NA STRONIE

Marszałek Cezary Przybylski oraz prezydenci ośmiu dolnośląskich miast podpisali dziś petycję dotyczącą przyszłości najważniejszych arterii komunikacyjnych w regionie. Dokument, który dotyczy m.in. planowanych inwestycji związanych z autostradą A4 oraz drogą ekspresową S5, skierowany jest do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
- Niezwykle cieszy mnie fakt, że z wypowiedzi zgromadzonych tu prezydentów wyłania się wspólna troska o dobro i rozwój całego regionu. Nasza współpraca jest kluczowa w walce o dynamiczny i zrównoważony rozwój Dolnego Śląska. Chcemy być partnerami dla rządu. Chcemy współpracować i zależy nam na tym aby nasz głos był mocny i słyszalny – mówił marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.
Prezydenci Wrocławia, Wałbrzycha, Świdnicy, Bolesławca, Jeleniej Góry, Legnicy, Głogowa i Lubina podpisali dziś wspólnie z marszałkiem Cezarym Przybylskim petycję dotyczącą przyszłej wizji rozwoju strategicznej sieci drogowej w regionie. Mając na uwadze możliwość zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska zawarli w niej swoje oczekiwania w zakresie przyszłych inwestycji realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
Najważniejszym aspektem jest przyszłość głównej arterii naszego regionu, czyli autostrady A4. Dyskutowanych było kilka wariantów przyszłości tej trasy w okolicach Wrocławia. We wspólnym przekonaniu dolnośląskich samorządowców najlepszą alternatywą będzie wytyczenie nowego przebiegu autostrady A4 między węzłami Stary Śleszów i Wichrów, a także połączenie go z drogą ekspresową S5.
Planowanie umiejscowienia nowych dróg ekspresowych i autostrady A4 ma olbrzymie znaczenie dla przyszłego rozwoju społeczno-gospodarczego Dolnego Śląska. Dlatego niezwykle ważne jest, aby przy pracach nad wyznaczeniem przebiegu tych dróg brać pod uwagę skutki dla dalszego rozwoju województwa. Nowy korytarz autostrady A4 wykreuje przestrzeń, która może stać się doskonale skomunikowanym inkubatorem rozwojowym dla aglomeracji wrocławskiej i całego Dolnego Śląska. Dodatkowo, poprzez połączenie z trasami szybkiego ruchu, obszar ten zostanie skomunikowany z północną częścią Polski i na południe w kierunku granicy z Czechami.
Dziś południe Dolnego Śląska, pomimo budowy drogi ekspresowej S3, wciąż pozostaje wykluczone komunikacyjnie. Planowana inwestycja, w zakresie budowy drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka, znacząco przyczyni się do ożywienia społeczno-gospodarczego Ziemi Kłodzkiej oraz powiatów dzierżoniowskiego i ząbkowickiego, przez tereny których będzie przebiegać. Ponadto, dzięki tej inwestycji, obszary funkcjonalne największych dolnośląskich miast zostaną połączone wspólną siecią dróg ekspresowych, co znacząco wpłynie na zrównoważony rozwój regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także