ZNAJDŹ NA STRONIE

Uczestnicy warsztatów
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbył się wernisaż prac wykonanych w szkle przez młodzież w ramach projektu „Szkłem oszroniona historia i krajobraz Gminy Kondratowice”. W warsztatach twórczych wzięło udział 12 młodych ludzi, a mogły się one odbyć dzięki środkom w wysokości 7 tys. pozyskanym na ten cel przez Stowarzyszenie „Złota Jesień” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury z LGD Gromnik. Warsztaty prowadziła pani Lidia Stanek – Wichlińska z Suchowic.
Na wernisażu pani Lidia podziękowała paniom Alicji Masłowskiej Burnos i Marii Olejnik za zorganizowanie warsztatów. Podkreśliła, iż Alicja Burnos ma tak doskonałe relacje z dziećmi, że w środku lata udało jej się zmobilizować grupę nastolatków, w tym chłopców szesnasto- i siedemnastoletnich, do wzięcia w nich udziału.W GOK-u w Kondratowicach odbył się wernisaż prac wykonanych w szkle przez
Podczas wernisażu prace młodzieży pogrupowano na trzy kategorie:
1. Nasza tożsamość- wykonane w szkle prace prezentowały autoportrety uczestników. Młodzi ludzie mieli pokazać siebie takimi, jakimi są. Trzeba przyznać, że były one bardzo piękne i w oryginalny sposób przedstawiały różne osobowości młodych plastyków. Prace zostały wykonane z różnych kawałeczków szkła, które zostały przykryte kolejną warstwą. Jak zaznaczyła pani Lidia, chodziło tu o pokazanie, że na naszą osobowość również składa się wiele elementów tworzących całość.
2. Nasze korzenie - symbolizował je pomnik przyrody- dąb szypułkowy. Uczestnicy wykonali go techniką reliefu. Młodzież, wykonując tę pracę miała sobie uświadomić, iż każdy człowiek, tak jak drzewo, zakorzeniony jest w jakimś miejscu, środowisku, kulturze.
3. Dziedzictwo – ziemie, na których żyjemy, mają bardzo bogatą historię kształtowaną przez różne narodowości. Jej odzwierciedleniem są historyczne budowle. Dzieci przedstawiły w szkle najbardziej znane zabytki gminy Kondratowice. Pani Alicja Burnos, jedna z osób czuwających nad dziećmi podczas wyjazdów do pracowni w Suchowicach, podkreśliła, że prawdziwą skarbnicą wiedzy w tym zakresie okazał się pan Maciej Chuda – pracownik GOK-u.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także