Podczas dożynek na scenie pojawił się lokalny zespół "Złotokłose"

Odbyły się Dożynki Gminne w Kondratowicach. Mieszkańcy i rolnicy dziękowali za tegoroczne plony. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, które trwały do późnych godzin nocnych.

Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym z Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach, który udał się w stronę stadionu sportowego. Tam odbyła się uroczysta Msza święta. W części oficjalnej Święta Plonów wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz i dyrektor GOK-u Paweł Rogaliński przywitali rolników, przybyłych gości i mieszkańców gminy.

– Tradycyjnie po żniwach chcemy wam podziękować za trud włożony w zbiór plonów, którymi obrodziła ziemia – urodzajna ziemia, która jest bogactwem gminy Kondratowice. Jednocześnie życzymy, aby kolejny rok był dla was łaskawy i dobry – zwrócił się do rolników wójt Tomasz Gracz.

Starostami dożynek byli Andżelika Brusiło i Paweł Karbownik, którzy reprezentowali wszystkich rolników z gminy Kondratowice. Tradycyjnie dzielili się chlebem z mieszkańcami.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Udział w nim wzięło pięć sołectw: Księginice Wielkie, Zarzyca, Janowiczki, Karczyn i Maleszów. Pierwsze miejsce zajął wieniec dożynkowy stworzony przez sołectwo Karczyn, za który mieszkańcy tej miejscowości otrzymali nagrodę w wysokości 900 złotych. Na drugim miejscu uplasował się wieniec z Zarzycy, który wygrał nagrodę w wysokości 700 złotych. Trzecie miejsce zajął wieniec stworzony przez sołectwo Księgienice Wielkie, a nagroda wyniosła 500 złotych.

Sołectwa również przygotowały swoje stoiska. Można było na nich kupić domowe przetwory, miód, swojskie jadło i domowe ciasto. Częstowali mieszkańców różnymi specjałami. Na wydarzeniu można było kupić także lody, potrawy z grilla, napoje i przekąski oraz zabawki. Dla dzieci przygotowane były różne atrakcje, m.in. malowanie twarzy, zabawy z animatorami, bańki mydlane i zamki dmuchane.

Na scenie pojawili się artyści, którzy muzycznie urozmaicili to wydarzenie. Swój repertuar przedstawił lokalny zespół folklorystyczny „Złotokłose” oraz lokalne gwiazdy: Malwina Pierożek, Otylia Wołodźko i zespół „Amber”. Po występach przyszedł czas na zabawę taneczną, a całość poprowadził zespół „Val-set”. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
zauważam że kondratwice są bardziej oporne na postęp niż piramidy egipskie. stare tłuste baby i ludowe jęczenie o nazwie przyśpiewki ludowe bo to nie jest kultura ale kultura ludowa to tradycja sięgająca swoimi korzeniami w geny człowieka z ery kamienia łupanego. takie bezkarne niszczenie mózgów tambylców powinno być penalizowane tak samo albo surowiej niż niszczenie mózgów dragami. przerabianie polski na zimbabwe to jest sabotaż, to cywilizacyjna recesja. burmistrz strzelina mówi że powiat jest pegieerowski, marszałek kondratowic mówi że jest z pegieeru . jakiś czas temu niemieckie włądze chciały przy pomocy horst wessel lied przerobić nowoczesne państwo na mordor. władze kondratowic chcą przerobić kondratowice na gród biskupin albo na amazonię.
jak marszałek kondratowic swoim kolejarskim umysłem odbuduje linię kolejową na trasie strzelin kondratowice to turyści z afryki przyjadą obejrzeć egzotyczne zwyczaje kondratowickich tubylców. jęczenie starych tłustych bab , bimberek z wiadra , wędlina z krwi i kaszy, czyli all inclusive. zaświeci tam słońce peru o twarzy półksiężyc a.

3
Gravatar
Aga
Szkoda,że zaponieliście o Sołectwo Prusy.Nawet nie napisaliście kto wygrał na konkursie Stanowiska Sołectw.Dla waszej wiadomości to wygrały I miejsce Prusy,Karczyn, Księginice Wlk.
-2

Przeczytaj także