Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia przepisów Kodeksu karno skarbowego i grozić mu może teraz kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Foto: KPP Strzelin

Zdarzenia z kroniki policyjnej, do których funkcjonariusze byli wzywani 18, 22 i 23 grudnia.

18 grudnia policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą w ramach realizacji sprawy operacyjnej na terenie gminy Strzelin zatrzymali 54-letniego mężczyznę (mieszkaniec powiatu strzelińskiego), który miał w domu blisko 40 kg krajanki tytoniowej oraz blisko 5 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalono mężczyzna dokonał uszczuplenia skarbu państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

W dniu 18 grudnia mieszkanka powiatu strzelińskiego zawiadomiła, że n/n sprawca po wcześniejszym przełamaniu hasła do internetowego portalu Facebook przejął zdalnie kontrolę nad komunikatorem messenger skąd w imieniu pokrzywdzonej wysyłał wiadomości do jej znajomych z prośbą o podanie kodu BLIK na opłacenie rzekomej paczki kurierskiej.

W dniu 18 grudnia mieszkaniec powiatu strzelińskiego zawiadomił, że n/n kierujący n/n pojazdem nie zachował należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru i uszkodził ogrodzenie posesji w Gęsińcu, będącej własnością zgłaszającego.

W dniu 18 grudnia policjanci ruchu drogowego zostali zadysponowani do zabezpieczenia ul. Wolności od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do Ronda w związku z ujawnieniem na jezdni oleistej substancji. W toku prowadzonych czynności ustalono, że ujawniony wyciek jest następstwem usterki technicznej samochodu marki Chevrolet, którym na wskazanym odcinku drogi poruszał się mieszkaniec powiatu strzelińskiego.

18 grudnia mieszkaniec powiatu strzelińskiego poinformował, że w Strzelinie przy ul. Wolności znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który może potrzebować pomocy służb. W toku wykonywanych czynności wskazanego w zgłoszeniu mężczyznę doprowadzono do wytrzeźwienia.

18 grudnia policjanci ruchu drogowego w toku prowadzonych czynności w Strzelinie przy ul. Kościuszki ujawnili wykroczenie polegające na zaparkowaniu pojazdów marki Fiat i BMW w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych.

22 grudnia policjanci w wyniku realizacji sprawy poszukiwawczej ustalili miejsce przebywania, a następnie zatrzymali ukrywającego się przed organami ścigania 42-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, który nakazem sądu był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

22 grudnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierującego samochodem osobowym. Sprawdzenie danych w policyjnych systemach potwierdziło, że mieszkaniec powiatu siemianowickiego jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

W dniu 22 grudnia na trasie Mikoszów – Karszów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Opel nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do kolizji z osobowym Peugeotem.

22 grudnia mieszkaniec powiatu strzelińskiego zawiadomił, że n/n kierujący samochodem osobowym marki Mercedes nie zachował należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru cofania w wyniku czego uszkodził prawidłowo zaparkowany w Strzelinie przy ul. Grunwaldzkiej pojazd marki Hyundai należący do zgłaszającego.

22 grudnia pracownik dyskontu w Strzelinie przy ul. Piłsudskiego poinformował, że w trakcie wykonywania czynności zawodowych zatrzymał sprawców kradzieży. W toku wykonywanych czynności ustalono, że dwóch mieszkańców powiatu strzelińskiego dokonało kradzieży czterech puszek piwa o wartości 11,40 zł. Na miejscu sporządzono materiały celem skierowania wobec sprawców kradzieży wniosku o ukaranie do sądu.

23 grudnia policjanci w ramach realizacji sprawy poszukiwawczej ustalili miejsce przebywania, a następnie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, który nakazem sądu był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

23 grudnia w Skoroszowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do kolizji z osobowym volkswagenem.

23 grudnia mieszkaniec powiatu strzelińskiego zawiadomił, że n/n kierujący samochodem osobowym marki Hyundai nie zachował należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru i uszkodził prawidłowo zaparkowany w Strzelinie przy ul. Brzegowej pojazd marki Citroen należący do zgłaszającego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj też