Zatrzymanym mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Foto: KPP Strzelin

We wtorek, 30 stycznia, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, zatrzymali za posiadanie narkotyków 2 osoby. Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

- W wyniku realizacji spraw operacyjnych funkcjonariusze wydziału kryminalnego w Strzelinie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu strzelińskiego, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli narkotyki w postaci marihuany - informuje asp. szt. Piotr Sołtysiak, oficer prasowy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Kolejnym zatrzymanym był 29-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego, u którego również w miejscu zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające, marihuanę, amfetaminę i mefedron.

Przypominamy, że zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa powyżej, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast w wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj też