I zastępca Komendanta Powiatowego w Strzelinie mł. insp. Marcin Karpiński w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie insp. Przemysława Maruta podziękował pracownikom banku PKO BP w Strzelinie oraz dyrektorowi oddziału za czujność, profesjonalizm i obywatelską postawę. Foto: KPP Strzelin

­

Do 79-letniego mieszkańca gminy Strzelin zatelefonowała kobieta. Podawała się za policjantkę. Poprosiła mężczyznę, aby wypłacił z banku swoje oszczędności. Mieszkaniec zaufał kobiecie. Poszedł do strzelińskiej placówki, aby pobrać z konta 145 tys. zł. Pieniądze miał przekazać..., jak się szybko okazało, oszustom. Na szczęście, dzięki natychmiastowej reakcji pracownika banku, udało się zapobiec przestępstwu. Zdarzenie miało miejsce w piątek, 26 stycznia br.

W związku z zaistniałą sytuacją I zastępca Komendanta Powiatowego w Strzelinie mł. insp. Marcin Karpiński w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Strzelinie insp. Przemysława Maruta podziękował pracownikom banku PKO BP w Strzelinie oraz dyrektorowi oddziału za czujność, profesjonalizm i obywatelską postawę, które uchroniły mieszkańca naszego miasta przed utratą dużej sumy pieniędzy.

- Komendant przyznał, że postawa pracownika banku niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy - informuje asp. szt. Piotr Sołtysiak, oficer prasowy KPP w Strzelinie. - Podkreślił, że takie zachowanie, w czasach ciągłego pośpiechu, powinno być wzorem do naśladowania. Za wzorową postawę, wykazane zainteresowanie, wrażliwość, troskę o bliźniego oraz profesjonalizm kobieta została nagrodzona.

Foto: KPP Strzelin

Niestety, takiego szczęścia, jak wspomniany 79-latek nie miała 54-letnia mieszkanka gminy Strzelin. W tym samym dniu również z nią skontaktowała się kobieta podająca się za policjantkę. Nakłoniła ją do wypłacenia z banku 20 tys. zł. Pieniądze następnie przekazała na ulicy nieznanemu mężczyźnie. W tej sprawie wszczęto postępowanie mające na celu ustalenie sprawców.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
panie z tego banku od dłuuuuugich lat są czujne i uważne i pytają starszych ludzi wypłacających swoje oszczędności o cel takiego działania. ktoś podejrzewał je o wścibskość i o chęć podkablowania skarbówce a one po prostu robią za ochroniarza i za psychologa.
amber gold też miał swojego ochroniarza w osobie syna premiera no ale ten robił nie po tej stronie co trzeba.

2
Gravatar
słoma
Te oszukaństwa już nie robia chyba na nimi wrażenia bo jest ich aż tyle.
1
Gravatar
Stryjek
Ludzie ciągle dają się nabierać jak nie politykom to oszustom. To chyba brak samodzielnego myślenia jest przyczyną.
1

Przeczytaj też