Policjanci zatrzymali na terenie Strzelinia osoby, które były zamieszane w oszustwa metodą na wnuczka. Jeden ze sprawców jest mieszkańcem gminy Strzelin i jest osobą dość znaną.

W sprawie zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie asp. szt. Piotra Sołtysiaka.

- Informuję, że na terenie powiatu strzelińskiego były prowadzone działania zmierzające do zatrzymania osób biorących w nich udział w oszustwach na wnuczka - informuje rzecznik prasowy KPP w Strzelinie. - Działania te były prowadzone przez Komendę Powiatową Policji z Oławy wraz z Komendą Powiatową Policji w Strzelinie. Zatrzymano jednego mieszkańca z terenu gminy Strzelin. Do zatrzymania tych osób doszło w styczniu bieżącego roku, zatrzymanie przebiegło spokojnie.

Na chwilę obecną ustalono, że doszło do 5 takich zdarzeń, a kwota jaką wyłudzili oszuści oscyluje w granicach 300 tysięcy złotych. W spawie trwają jednak dalsze czynności, nie została ona zakończona.

- Dwie zatrzymane osoby znajdują się w areszcie, a czyn którego się dopuścili zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje asp. szt. Piotra Sołtysiaka.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Zzzz
Jak czytam te wszystkie komentarze byłych kolegów pana o którym mowa to aż mi samemu jest wstyd. Rączkę mu podawaliście ale teraz ksywkę w komentarzach piszecie i się naśmiewacie . Wstydźcie się a swoje 5gr wsadźcie sobie w d.. Co za zje**** społeczeństwo.
0
Gravatar
Sheherezada
W artykule nie ma nic o tym, że to były funkcjonariusz, ale koledzy którzy zabijali z nim piątki kiedyś piszą teraz komentarze. Jesteście żałośni jak ta cała wasza służba donosicieli i pociotków. Elo pały.
2
Gravatar
Nieznany strzelinianin
Najwyższy wymiar kary dla tego typu przestępstw. Trzeba być ostatnią kur@# żeby okradać dziadków. Wstyd foczka... hehee
2
Gravatar
Kierownik wajchy dwubieżnej
Ale heca no to się chłop powalił
0
Gravatar
Radek
Oj Foczka w ZK pracował do ZK trafil
2
Gravatar
Zygmunt
Stęsknił się za kratami, tylko pomylił ich strony HEHEE
2
Gravatar
Jak
Kk
To ten z pęcza??
0
Gravatar
Radek
Tak tylko jeden jest znany Foczka zwany dalej heeeeheee
0
Gravatar
Zygmunt
Teraz to juz jemu nie tak heeeheee
0
Gravatar
Ppppp
"Jeden ze sprawców jest mieszkańcem gminy Strzelin i jest osobą dość znaną" - mamy jakiegoś celebryte? Pisząc tak podbijacie tylko i wyłącznie ego tego jegomościa a to chyba nie jest dobry kierunek, żeby patologie lansować wśród znanych osób. Utwórzcie panteon strzelińskich osobistości i dajcie gościa na równi z Paulem Erlichem, patologia!
5

Przeczytaj też