Pojazd ciężarowy nie zastosował się do ograniczenia wysokości 3 m, w wyniku czego zahaczył i uszkodził bramownicę przed Białym Kościołem. Foto: PZD w Strzelinie

Zdarzenia z kroniki policyjnej z 4 i 5 marca.

***

4 marca policjanci strzelińskiej drogówki podczas pełnionej służby na terenie Miechowic Oławskich zatrzymali do kontroli kierującego czterokołowcem, 64-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, nie posiadającego wymaganej kategorii dla danego rodzaju pojazdu. Sprawa trafi do sądu.

***

4 marca na trasie 403 na wysokości miejscowości Kłosów 27-letni mieszkaniec Wrocławia kierujący samochodem osobowym marki Skoda nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania 50-letniego kierującego samochodem Audi, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Sprawcę ukarano mandatem karnym 1500 zł.

***

4 marca dyskoncie spożywczym przy ul. Wolności w Strzelinie nieznany sprawca usiłował dokonać kradzieży kapsułek do prania o łącznej wartości 274,95 zł. Po interwencji ochroniarza porzucił towar i zbiegł ze sklepu. Do sprawy zabezpieczono monitoring. Przyjęto zawiadomienie o wykroczeniu.

***

4 marca do komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosiła się 39-letnia mieszkanka powiatu strzelińskiego i powiadomiła, że podczas transakcji sprzedaży obrazów nieznanej osobie, podała wygenerowany ze swojego konta bankowego kod BLIK, w wyniku czego straciła pieniędzy w kwocie 3000 zł. W sprawie przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

***

5 marca do komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosił się 54-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego i zawiadomił, że nieustalony sprawca podczas transakcji sprzedaży na portalu aukcyjnym wysłał mu link, który miał należeć do firmy kurierskiej. Link po zainstalowaniu udostępnił sprawcy dostęp do konta bankowego, z którego przy użyciu kodu Blik wypłacił w bankomacie pieniądze w kwocie 600 zł.

***

5 marca do KPP Strzelin zgłosił się świadek zdarzenia, który widział, jak pojazd ciężarowy nie zastosował się do ograniczenia wysokości 3 m, w wyniku czego zahaczył i uszkodził bramownicę przed miejscowością Biały Kościół. Przyjęto zawiadomienie w sprawie.

***

W dniu 5 marca br., pracownik drogerii przy ul dzierżoniowskiej w Strzelinie ujął sprawcę kradzieży towarów na kwotę 182,98 zł. Policjanci ukarali mężczyznę grzywną w kwocie 500 zł.

***

5 marca do komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosiła 65-letnia mieszkanka pow. strzelińskiego, która zgłosiła, że nieustalony sprawca ukradł zgłaszającej pięć drzewek owocowych z działki o łącznej wartości 120 zł. Przyjęto zawiadomienie.

***

5 marca do KPP Strzelin zgłosił się mieszkaniec pow. strzelińskiego i powiadomił, że na parkingu przy dyskoncie spożywczym na ul, Okulickiego kierujący samochodem marki FORD nie zachował należytej ostrożności podczas cofania najechał na zaparkowany samochód samochód VW uszkadzając przednią część pojazdu, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Przyjęto zawiadomienie o wykroczeniu.

***

5 marca 21-letni mieszkaniec powiat jaworskiego zawiadomił, że nieustalony sprawca, na MOP Witowice dokonał kradzieży z jego otwartego samochodu marki VW kradzieży pieniędzy w kwocie 9000 zł.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
BabaJaga
Bramownica
Do Białego Kościoła ciągle zapychają ciężarówki z kamieniołomu. Może jakaś kamera albo zmiana znaku dotycząca dopuszczalnego tonażu.
2

Przeczytaj też