32-latka ze Strzelina zatrzymano w tym samym dniu. Drugi złodziej, 38-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, wpadł kolejnego dnia

Włamanie do jednego ze strzelińskich kościołów. Sprawcy wyłamali z zamków drzwi i weszli na plebanię. Ukradli gotówkę i dwie komórki. Jeszcze tego samego dnia zatrzymała ich policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 kwietnia. Już po kilku godzinach śledczy ustalili sprawców. Jednego z nich, 32-latka ze Strzelina, zatrzymano jeszcze tego samego dnia. Drugi złodziej, 38-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego, wpadł kolejnego dnia. Policja na razie nie ujawnia, jaką kwotę zabrali i czy udało się ją w całości odzyskać.

– Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego swoich czynów dopuścił się w czasie przerwy w odbywaniu kary więzienia, a wcześniej był już karany za podobne przestępstwa – informuje Piotr Sołtysiak, rzecznik strzelińskiej policji.

Zebrany przez policję materiał pozwolił na postawienie mieszkańcowi powiatu strzelińskiego zarzutów z art. 279 Kodeksu karnego, za które grozi kara do 10 lat więzienia. Recydywista z okolic Kamiennej Góry może spędzić za kratami nawet piętnaście lat.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Niedaleko Strzelina też z plebani zginęła gotówka na nowy system ogrzewania.... Ksiądz w karty grał,sporo obstawiał... Tak mówili miejscowi...
2
Gravatar
spajker.
no ale ten co wygrał w karty wydał te pieniądze na nowy system ogrzewania. przecież zbiórka była na nowy system. nieprawdaż?
no a wieś się też rozgrzała takim newsem.

3
Gravatar
spajker.
no i brawo policja. zauważam tu jednak że pewne cechy kryminalne ludzie noszą juz w genach i odsiad czyli kontakt z innymi kryminałami wzmacnia tylko ich ego. 3 posiłki dziennie + ogrzewana cela za free z kompanami jest dla nich nagrodą a nie kara. jakiś człowiek który się nie włamuje mieszka w niechronionej przez klawiszy zimnej i gorącej budzie kempingowej. je trawę i pije wodę z kałuży. . żyje sam. jest wolny. nie jest prześladowany przez więziennictwo. no a plebania? no cóż. piramida finansowa która mówi że daj mi to co ty masz a w zamian dam ci to czego ja nie mam. jest na legalu. bilety wstępu do nieba się sprzedają. ksiądz michałkiewicz który okradł czeski kościół w biały dzień na oczach dzieci jest honorowym obywatelem strzelina. no ale jemu się przedawniło.
2
Gravatar
cześ
Bóg ich ukaże!!! W końcu chcieli okraść dom boży!!!
-1
Gravatar
Joshua
Objawienie
Bóg im się ukaże.
0
Gravatar
Spajker.
Będzie on w czarnej todze z grubym łańcuchem na szyi. On osądzi temat. Amen.
0
Gravatar
spajker.
nie ukaże ale ukarze a okradli nie dom boży ale religijną świetlicę. w tym budynku nie mieszka bóg ale bywają znudzone życiem starsze osoby zatroskane o to czy aby na pewno pójdą do nieba. tak czy inaczej policja wykonała swoją robotę dobrze. ten włam to nie tylko zabór mienia ale cięcie brzytwą po mózgu osób dla których kościół jest bardzo ważny.
2
Gravatar
cześ
nas w milicji pisać nie uczyli!
1
Gravatar
spajker.
no ale mandaty pisane przez samouków piśmiennictwa leciały. niepiśmienni w cywilkach zeznawali na mnie ustnie a pułkownik notował co tam mi dowalić. no ale generał zamknął mu usta i długopis. co napisał to zjadł.
1

Przeczytaj też