W maju wrocławski sąd wyda wyroki w głośnych sprawach morderstw na ogródkach działkowych w Strzelinie

W maju zapadną wyroki w sprawie zabójstw, do jakich doszło rok temu na ogródkach działkowych przy ulicach Skawińskiej i Grota Roweckiego w Strzelinie. Latem sąd wyda też wyrok w głośnej sprawie Edyty K., która pod pozorem akcji charytatywnej oszukała kilkaset osób.

Za miesiąc Sąd Okręgowy we Wrocławiu wyda wyrok w sprawie głośnego morderstwa, do jakiego doszło w kwietniu 2023 roku na działkach przy ulicy Skawińskiej w Strzelinie. Podczas libacji w altance 74-letni Edward K. przebił tętnicę udową czterdziestoletniemu Dariuszowi R.

– W trakcie imprezy doszło do słownych utarczek, a później do szarpaniny. W pewnym momencie Edward K. wbił w nogę nóż leżącemu na łóżku 40-latkowi. Doszło do przecięcia tętnicy udowej, co spowodowało zgon mężczyzny – informuje Monika Rakus z Prokuratury Rejonowej w Strzelinie.

Kobieta, która brała udział w libacji, wezwała policję. Funkcjonariusze rozpoczęli reanimację. Po chwili rannego zabrał śmigłowiec ratowniczy, ale na pomoc było już za późno. Cała sprawa jest bulwersująca, bo jak mówią działkowicze Edward K. był osobą spokojną i zrównoważoną.

– Edzio to spokojny, inteligentny człowiek, który zawsze rzeczowo oceniał sytuację. Zdarzało się, że po alkoholu był porywczy, ale do bicia się nie rzucał. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jego ataku nożem – opowiada pan Dawid, przyjaciel Edwarda K.

Zatrzymanemu prokuratura postawiła zarzut morderstwa. Na początku maja we wrocławskim sądzie rozpocznie się odczytanie wyroku.

Zatłukli go kijami

W lipcu 2023 roku doszło do kolejnej zbrodni na terenie działek. Niedawno prokuratura ujawniła fakty w tej bulwersującej sprawie. 40-letni Tomasz A. i 33-letnia Anna K. pili alkohol z jeszcze jednym mężczyzną – byłym chłopakiem kobiety. Podczas libacji pomiędzy dawną parą doszło do kłótni i bijatyki. W ruch poszły pięści i kije. W pewnym momencie mężczyzna otrzymał cios w głowę, po którym stracił przytomność. Podczas sekcji medycy orzekli, że przyczyną zgonu był krwiak podtwardówkowy. Sprawcy w popłochu uciekli z miejsca zbrodni, jednak po chwili wrócili, aby zatrzeć ślady.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
A czy to prawda że z więzienia wyszedł zabójca i gwałciciel dziewczyn które miały miejsce w latach 90' ??
4
Gravatar
spajker.
to jest dowód na to że strzelin osiągnął już poziom wrocławia. na wrocławskim trójkącie bermudzkim na wrocławskim nadodrzu i na mokrym dworze to policja najpierw zatrzymuje sprawcę a później sprawdza co tym razem sie zdarzyło.
takie ogródki działkowe. błogostan. balsam dla duszy. kontakt z przyrodą. samo dobro. jak na wołyniu.


1
Gravatar
jprdl
....
Ogródki działkowe = zbrodnia wołyńska. Kolejnym postem udowadniasz że jesteś debilem.
1
Gravatar
spajker.
napisałem że na ogródkach jest przyjemnie i bezpiecznie jak na wołyniu. tam serhij z widłami a tu stefan z nożem. opisałem fakty ale oceniam że jak mam zostać zadźgany to wole na ogródkach działkowych a nie na wołyniu. w polsce wygodniej. jeździć nie trzeba a efekt taki sam.
ty swoim wpisem udowodniłeś że jesteś psychiatrą. idiota/debil/kretyn to są jednostki chorobowe. znasz się na tym. odróżniasz niuanse. tematy tobie bliski.

1

Przeczytaj też