Kierowca został zatrzymany i przewieziony do KPP w Strzelinie. Foto: KPP Strzelin

Do 10 lat więzienia grozi 62-latkowi, który kierując samochodem marki Man przekroczył dozwoloną prędkość. W zamian za odstąpienie od ukarania go, próbował wręczyć policjantom łapówkę.

W poniedziałek, 1 lipca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie podczas służby pełnionej na drodze krajowej K-39 w miejscowości Białobrzezie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem m-ki Man. Powodem było przekroczenie przez kierowcę dopuszczanej prędkości o 14km/h.

- Kierujący obawiając się punktów karnych, przyjmując od policjanta do podpisu mandat karny, włożył w bloczek mandatowy banknot o nominale 100 złotych, a następnie przekazał go funkcjonariuszowi mówiąc „proszę to wziąć i będzie dobrze” – informuje asp.szt. Aleksandra Bezrąk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Funkcjonariusze poinformowali kierującego o konsekwencjach wręczenia korzyści majątkowej. Po tym kierowca został zatrzymany i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych (PDOZ) KPP Strzelin.

Teraz mężczyzna odpowie za próbę wręczenia osobie pełniącej funkcję publiczną korzyści majątkowej, tj. przestępstwo z art. 229§3 Kodeksu Karnego – łapownictwo czynne - zagrożone karą pozbawieni wolności od roku do 10 lat.

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Paweł
100zł? hahahahahahah
Ale rozmach xDDDDDDDDDD

0
Gravatar
ANTYOBYWATEL
Wow
14 km/h? Ja dwa razy rowerem o 10 przekroczyłem...no zbrodniarz jeden...na szafot z takim....
0
Gravatar
TruckdriverDST
Kiedyś tak się robiło i życie było piękniejsze. Stówa to za mało..
4
Gravatar
spajker.
przekroczył prędkość o 14 kmh. zbrodniarz.
jakiś obezmajtek albo inne megaszkodniki powodują straty dla polski 1 milion euro kary dziennie za kopalnię i 20 miliardów strat orlenu w ciągu jednego roku i w nagrode dostają posady europosla.
niezły perwers.
dyktatura urzędników. dyktatura motłochu w randze ustawodawcy. geranizacja polski następuje w drodze braku tolerancji. wałęsa mówił że polska będzie druga japonią i polska jest drugą japonią. przekroczysz prędkość w nocy o 1 kmh a dokładny radar ci powie że teraz tracisz prawo jazdy i roczną pensję. w korei północnej to chociaż nową pracę wyżywienie i nocleg w obozie pracy by ci dali. w polsce zniszczą człowieka za drobiazg. nawet z gestapo było łatwiej. profesor bartoszewski czyli taki profesor co to w czasie wojny piwniczną maturę zrobił wyszedł z auschwtz z uwagi na zły stan zdrowia. dał radę znaleźć porozumienie z wachtmanami. z policją drogową nie dałby rady.

2
Gravatar
cześ
Bezmózgi baranie!!! On dostanie wyrok za próbę wręczenia łapówki a nie za przekroczenie prędkości!!!
0
Gravatar
cześ
To trzeba być ukraińcem żeby tak zrobić!!! U nich to standard tylko tam się dolarami płaci. Nie wierzę że to Polak :D
1

Przeczytaj też