Fot: st.kpr. Maria Kraska/CSWOT

W maju w „kinoteatrze” Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy odbyło się święto Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej po raz trzeci z rzędu zostało wyróżnione tytułem Lidera Systemu Wykorzystania Doświadczeń Sił Zbrojnych RP.

Do konkursu Centrum zostało zgłoszone przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej. Kapituła składająca się z przedstawicieli Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych oraz wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych po dokonaniu głębokiej analizy zgłaszanych obserwacji przez wszystkie pododdziały Wojska Polskiego wyłoniła najlepszą jednostkę w ramach konkursu. W bieżącej edycji po raz trzeci z rzędu tytuł honorowy "Lidera Systemu Wykorzystania Doświadczeń 2023" zdobyło Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Działanie takie świadczy o wysokim profesjonalizmie i zaangażowaniu personelu w rozwój CSWOT oraz Sił Zbrojnych RP.

Fot: st.kpr. Maria Kraska/CSWOT

Uroczyste wręczenie wyróżnienia nastąpiło podczas obchodów święta CDiSSZ. W imieniu Komendanta CSWOT- pana płk. dr. Przemysława Żukowskiego, statuetkę oraz dyplom "Lidera SWD 2023" z rąk gen. broni Krzysztofa Króla odebrał szef Sekcji Wykorzystania Doświadczeń- mjr Mariusz Podraza.

Wnioski wyciągnięte z obserwacji dotyczących między innymi realizacji kursów i szkoleń, ale również wyposażenia i doposażania żołnierzy w niezbędny sprzęt i akcesoria, pozwalają na usprawnienie zadań realizowanych zarówno przez CSWOT, ale także przez całe Siły Zbrojne RP. Zaangażowanie kadry i pracowników wojska przyczyniło się do zdobycia tytułu lidera SWD, co jeszcze nigdy nie miało miejsca w historii Sił Zbrojnych. Jest to ogromne wyróżnienie, na które zapracowała cała nasza jednostka.”- powiedział szef Sekcji Wykorzystania Doświadczeń mjr Mariusz Podraza.

Fot: st.kpr. Maria Kraska/CSWOT

System wykorzystania doświadczeń (SWD) stanowi zbiór elementów (struktur, procesów, narzędzi) powiązanych ze sobą wzajemnymi relacjami zapewniającymi właściwe przetwarzanie nabytych doświadczeń i umożliwiających ich upowszechnianie. Zasadniczym celem SWD jest wspieranie dowódców w procesie doskonalenia zdolności operacyjnych, usprawniania działalności podległych im struktur organizacyjnych, a także systemów funkcjonalnych Sił Zbrojnych RP w oparciu o nabyte doświadczenia.

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się, która prowadzi ponad 40 różnorodnych kursów i szkoleń dowódczych, instruktorskich i specjalistycznych. Dzięki dogodnemu usytuowaniu CSWOT w pobliżu toruńskiego poligonu swoje szkolenia przechodzą tu m.in. operatorzy wyrzutni ppk JAVELIN, systemu amunicji krążącej WARMATE czy też strzelcy wyborowi i snajperzy. Tylko w 2023 roku w zajęciach organizowanych przez Centrum Szkolenia WOT udział wzięło ponad 2,5 tyś osób.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
medale i ordery dla ludzi którzy w wojnie nigdy nie uczestniczyli. ile warte jest wojsko polskie? w 1939 wojsko polskie przegrało wojne w 3 dni. rekord to miał marszałek rydz śmigły który po tygodniu wojny uciekł do rumunii przez most w wykach i aż brzęczał swoimi medalami za coś tam.
czytam na necie że ciężko ranny jest polski żołnierz. przez gęsty metalowy plot dźgnął go nożem ciapas ze strony białoruskiej. no kurła uzbrojony młody żołnierz ma chronić kraju przed rosją a tu zwykły arabski nożownik prawie go zabił przez metalowy płot. rydz śmigły i pisłudski oddadzą mu swoje miejsce na wawelu i na powązkach. gdyby ten żołnierz miał tyle medali co śmigły albo piłsudski to nożownik trafiłby w metal a nie w brzuch. rozdawanie medali a bezczynność jest polską zbroją.

4

Przeczytaj także