ZNAJDŹ NA STRONIE

Ruszył wyjątkowy konkurs edukacyjny „Akademia Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” – szkoły z województwa dolnośląskiego walczyć będą o wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych o wartości 5000 zł.
Kornutka Odkrywca i Obrostka Ninja to przykłady postaci, w jakie wcielą się dzieci w niezwykłej grze edukacyjnej dla klas IV-VI szkół podstawowych. „Akademie Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie” to nie tylko wciągająca fabuła, ale pomysł na edukację ekologiczną w szkole. W ramach programu szkoły z województwa dolnośląskiego i całej Polski walczyć będą o wyposażenie pracowni przyrodniczych o wartości 5000 złotych. Dzięki interaktywnej formule programu młodzi uczestnicy z pasją odkrywać będą wyjątkowy świat pszczół i podejmą działania na rzecz ochrony środowiska. Dolnośląskie szkoły zmierzą się w rywalizacji z placówkami z całej Polski, a wyniki ich zmagań poznamy już 15 grudnia. Organizatorem programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica”, a partnerem akcji Fundacja Nasza Ziemia.
Akademie Przyjaciół Pszczół co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Do trzeciej edycji programu przyłączyło się ponad 2 500 placówek edukacyjnych z całej Polski. Tegoroczna odsłona konkursu dla klas IV-VI szkół podstawowych w niezwykły sposób będzie łączyć naukę z zabawą. Nauczyciele, którzy zarejestrują się na platformie konkursowej dostępnej pod adresem www.pomagamypszczolom.pl otrzymają dostęp do atrakcyjnych materiałów edukacyjnych oraz pszczelich zadań konkursowych dla klasy i dla uczniów. Na uczestników czekają także nagrody indywidualne oraz comiesięczne wyróżnienia.
- Planując tegoroczną, IV edycję Akademii Przyjaciół Pszczół zadbaliśmy, aby program odpowiadał na zapotrzebowania współczesnej edukacji. Na nowoczesnej platformie edukacyjnej każdy znajdzie coś dla siebie – nauczyciele wskazówki i pomysły na poprowadzenie zajęć lekcyjnych, uczniowie zaś możliwość wcielenia się w prawdziwych Pszczelich Bohaterów i rozwijanie wybranej przez siebie postaci poprzez zdobywanie nowych umiejętności – mówi Katarzyna Dytrych, ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
Uczestnicy konkursowej zabawy walczyć będą o tytuł Akademii Wybrańców pod okiem rezolutnej pszczoły Ultry i sympatycznego trzmiela Bombusa. Skrzydlaci przewodnicy pomogą im zdobywać nowe umiejętności i ratować świat pszczół. Nauczycielom klas I-III oraz klas gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych udostępnione zostaną atrakcyjne materiały edukacyjne. W ten sposób organizatorzy programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pokazują, że zdobywanie wiedzy o zapylaczach i bioróżnorodności może być wspaniałą zabawą, a ochrona przyrody to przygoda dla prawdziwych pszczelich bohaterów.
W tym roku program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” stawia na inspirowanie lokalnych społeczności do podejmowania realnych działań na rzecz pszczół. Podczas ogólnopolskiego konkursu dla lokalnych społeczności zgłoszono już prawie 1 500 Miejsc Przyjaznych Pszczołom w całej Polsce. Osoby, które chcą jeszcze przyłączyć się do akcji, mogą do 30 września zgłaszać założone przez siebie Miejsca Przyjazne Pszczołom na stronie internetowej: www.konkurs.pomagamypszczolom.pl. Jesienią zwycięskie gminy odwiedzi mobilna, interaktywna wystawa edukacyjna o pszczołach.
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej www.pomagamypszczolom.pl oraz na fanpage’ u akcji na Facebooku Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

***
Kujawski z pierwszego tłoczenia to naturalny olej, który powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Aby te nasiona mogły powstać, kwiat rzepaku, podobnie jak większość innych roślin, musi zostać zapylony – to zadanie należy do pszczół i innych pszczołowatych: pszczolinek, trzmieli, bzygów czy murarek. Kujawski to marka, która czerpie z natury, ale także się o nią troszczy. Dlatego postanowiła zwrócić uwagę na problem masowo ginących pszczół i organizuje akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Głównym celem akcji jest upowszechnianie wiedzy na temat tego, jak każdy
z nas może przyczynić się do ratowania pszczół.
W ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” do tej pory:
- ponad 34 000 osób poparło Zasady Przyjaciół Pszczół,
- Akademie Przyjaciół Pszczół przyciągnęły ponad 2 600 placówek edukacyjnych z całego kraju,
- 60 000 osób zostało objętych działania realizacyjnymi grantów w ramach organizowanego konkursu grantowego,
- 57 placówki w całej Polsce przyłączyły się do obchodów ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia; odwiedziło je tego dnia ponad 15 000 osób.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także