ZNAJDŹ NA STRONIE

Doktor Adam Tomaszewski jest lekarzem hospicjum domowego Caritas od 11 lat
Doktor Adam Tomaszewski jest lekarzem hospicjum domowego Caritas od 11 lat
Kiedy lekarz w szpitalu nie może pomóc, a kiedy trzeba pomóc rodzinie opiekować się bliskim człowiekiem, wtedy pojawia się lekarz hospicjum domowego. Nie jest sam, wspomaga go pielęgniarka, rehabilitant, psycholog a jeżeli jest to potrzebne, również kapelan.
Doktor Adam Tomaszewski od jedenastu lat pracuje w Hospicjum Domowym „Caritas” Archidiecezji Wrocławskiej. - W ostatnich tygodniach docierają do mnie niepokojące informacje – powiedział dr Tomaszewski. - Nasi pacjenci pytają się, czy będziemy się dalej nimi opiekować. Oczywiście, Hospicjum Domowe Caritas nie zamierza opuszczać Strzelina, nie zamierzamy porzucać naszych pacjentów. Pracujemy normalnie, jak przez te wszystkie lata spędzone w powiecie strzelińskim. Nie zmieniły się również zasady przyjmowania pod opiekę nowych pacjentów. Decydujące są wskazania medyczne. Otaczamy chorych opieką, nie patrząc na wysokość kontraktu z NFZ. Tak zwane nadwykonania, czyli opieka nad większą niż zakontraktowana przez NFZ liczbą pacjentów, to u nas norma – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.
Niepokój pacjentów hospicjum domowego i ich najbliższych wziął się zapewne stąd, że Narodowy Fundusz Zdrowia inaczej, niż to było w ubiegłych latach, podszedł do sprawy kontraktowania usług medycznych. - Wcześniej nasze hospicjum miało kontrakt na kilka powiatów, grupę powiatów dawnego województwa wrocławskiego, teraz kontrakty przypisane są do każdego z powiatów oddzielnie. Spowodowało to np., że powiat strzeliński otrzymał jedynie trzy miejsca hospicyjne a oławski 93. Dysproporcje te wzięły się z faktu, że z przyczyn formalnych strzelińscy pacjenci hospicjum, Caritas rozliczani byli, przez komórkę w Oławie. Kontrakt na opiekę hospicyjną w powiecie strzelińskim wygrało Hospicjum Domowej „Gaja” z siedzibą w Mikoszowie, z którą również współpracuję. Chcę podkreślić, że dla pacjentów z powiatu strzelińskiego, wymagających opieki hospicjum domowego, nic się nie zmieniło. Jeżeli przemawiają za tym względy medyczne otrzymają opiekę czy to ze strony „Caritas”, czy od „Gai” - zadeklarował dr Tomaszewski.
Rodziny pacjentów hospicjów domowych z powiatu strzelińskiego, którzy do tej pory byli pod opieką innych hospicjów, prosimy o kontakt albo z Hospicjum Domowym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, najlepiej z dr Adamem Tomaszwewskim (tel. 79 32 07 232), albo Hospicjum Domowym „Gaja” (tel. 71 384 10 30).

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ina
Re
Dlaczego Pan dr. nie wspomniał o współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Domowego Nadzieja w Strzelinie,sprz ęt potrzebny podopiecznym miedzy innymi doktora(łóżka,wózki ,koncentratory i wiele innych) wypożyczany jest właśnie od w\w stowarzyszenia.
0
Gravatar
dana
RE: Od jedenastu lat opiekują się chorymi
super prowadzi takze schole w naszym kosciele ,w BIALYM KOSCIELE
0

Przeczytaj także