Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych
W czerwcu odbyło się spotkanie komisji bezpieczeństwa działającej w naszym powiecie. W gronie przedstawicieli samorządów, placówek oświatowych, służb mundurowych oraz urzędu pracy dyskutowano o wakacyjnych zagrożeniach. Prowadzący spotkanie starosta Marek Warcholiński zwrócił uwagę na trzy podstawowe obszary, gdzie na wypoczywających lub pracujących latem czyhają największe niebezpieczeństwa. Z uwagi na rolniczy charakter naszego powiatu na pierwszy plan wysuwają się zagrożenia związane z pracami polowymi.
O tym, że są to zagrożenia rzeczywiste, nie trzeba nikogo przekonywać. - W ubiegłym roku w powiecie strzelińskim znaczną część wypadków w okresie żniw stanowiły te związane z upadkiem z przyczep w drodze do punktu skupu zboża lub przy rozładunku. Rolnik zlekceważył zasadę, że schodzić i wchodzić na przyczepę należy przy użyciu odpowiedniej, sprawnej drabiny. W efekcie złamał sobie nogę – poinformowała nas Sybilla Gancarek z wrocławskiego oddziału KRUS-u.
Tym razem skończyło się na złamanej nodze, ale żeby ustrzec się w przyszłości jakichkolwiek urazów, należy odpowiedzialnie podchodzić do wszelkich prac w rolnictwie. Dotyczy to szczególnie dzieci, które pomagają rodzicom czy to w polu, czy w obejściu. Wrocławski KRUS zaprasza na spotkania, na których odpowiednio przeszkoleni pracownicy chętnie zapoznają dzieci i opiekunów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. W lipcu i sierpniu inspektorzy KRUS-u, zarówno z wrocławskiego oddziału, jak i Placówki Terenowej w Strzelinie będą odwiedzać gospodarstwa rolne. W ramach „Akcji żniwa” będą radzić jak unikać wypadków.
Lista zagrożeń, na jakie narażeni są rolnicy w czasie żniw, jest długa. Pamiętajmy również o tym, że najbardziej narażone na urazy są dzieci. A chodzi przecież o to, żeby po żniwach spotkać się na dożynkach w dobrym zdrowiu.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.