ZNAJDŹ NA STRONIE

Remont we wnętrzu bywa prawdziwym utrapieniem, szczególnie jeśli ciągnie się całymi tygodniami, a po wszystkim czeka nas jeszcze żmudne i czasochłonne sprzątanie. Resztki kleju, silikonów, fug czy plamy po farbie na płytkach, drzwiach i oknach to prawdziwa zmora niszcząca efekt końcowy. Niezabezpieczone farbą malarską fragmenty, które nie zostały usunięte natychmiast, wymagają skutecznych metod. Jeśli szukacie pomysłów na usunięcie plam po farbie z płytek przeczytajcie nasz artykuł i bierzcie się do pracy.

Remont, remont i po remoncie – wielkie sprzątanie
Remontowy rozgardiasz potrafi się ciągnąć całymi tygodniami. Wyjście ekipy remontowej i zwinięcie malarskiej folii to niestety jeszcze nie koniec czasochłonnych prac. Po wszystkim czeka nas jeszcze gruntowne sprzątanie. Zanim zajmiemy się zmywaniem pozostałości po farbie malarskiej warto uprzątnąć zabrudzenia na sucho. Pył budowlany, czy odpadki pozostałe po remoncie mogą trwale uszkodzić płytki podłogowe lub panele. Zmiatamy większe elementy, a następnie odkurzamy i ścieramy powierzchnie, często wymieniając ścierkę, by pył nie osiadał w innych miejscach. Warto na czas większego remontu wynająć odkurzacz przemysłowy, który zdecydowanie lepiej poradzi sobie z dużą ilością pyłu. Pierwsze sprzątanie wykonane bez użycia wody pozwoli nam uniknąć tworzenia się błota, które utrudni nam dalsze prace porządkowe, roznosząc się po wszystkich pomieszczeniach.

Działaj błyskawicznie! - usuwamy farbę z płytek
W przypadku usuwania plam po farbie z płytek kluczowy jest czas. Jeśli to my we własnej osobie malujemy pomieszczenie i przypadkowo pobrudziliśmy powierzchnię rozlewając farbę lub strzepując ją z pędzla nie czekajmy aż farba zaschnie. Działajmy od razu, w przeciwnym razie farba wniknie głęboko w strukturę płytek, tylko szybka reakcja pozwoli nam trwale usunąć zabrudzenia. Nadmiar niezaschniętej farby usuwamy za pomocą kuchennego ręcznika papierowego, a następnie przemywamy miejsce wilgotną szmatką z niewielką ilością łagodnego detergentu. A co, jeśli odkryliśmy zaschnięte zabrudzenia po wyjściu ekipy remontowej? Nic straconego. Usunięcie takich plamek nie należy do najłatwiejszych zadań, ale jest możliwe nawet bez użycia mocnych detergentów.
Pochlapane płytki ścienne, podłogowe lub listwy staramy się przemyć zwilżoną ścierką. Wystrzegajmy się zdrapywania zaschniętej farby z powierzchni kafelek ostrymi narzędziami. Takimi zabiegami możemy trwale uszkodzić strukturę glazury, narażając ją na zniszczenie. Jeśli sama woda nie pomaga, sięgamy po benzynę ekstrakcyjną lub rozpuszczalnik. Preparaty te w pierwszej kolejności nakładamy na niewielki, ukryty przed wzrokiem fragment, by mieć pewność, że nie odbarwi płytki.
Prócz tych, znanych od lat, sposobów czyszczenia powierzchni za pomocą papieru ściernego, szorowania gąbkami z pomocą octu dysponujemy całą, szeroką gamą produktów dedykowanych usuwaniu farby malarskiej. Środki te ułatwiają czyszczenie powierzchni poprzez odspojenie zaschniętej farby i rozpuszczenie jej. Co więcej, dostępne środki możemy dobrać do rodzaju powierzchni, którą należy wyczyścić oraz zastosowanej farby. Środek należy nałożyć na plamę, a następnie odczekać od kilku do kilkunastu minut po czym zmyć brud przy pomocy wody. Bezwzględnie należy stosować się do zaleceń producenta, czytając dokładnie informacje zawarte na opakowaniu. Część produktów nie jest zalecana do stosowania we wnętrzu pomieszczeń ze względu na swoje silnie żrące właściwości, intensywny, trudny do zniesienia zapach. Przestrzegajmy tych wytycznych, mając na uwadze nasze bezpieczeństwo. Zdarza się, że danym preparatem wyczyścimy nie tylko płytki ceramiczne, ale także inne powierzchnie zabrudzone farbą.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Marlena
RE: Czym zmyć farbę z płytek?
Jak najbardziej prawda! Korzystanie ze zmywaczy pozwala oszczędzić sporo czasu. Szczególnie przy płytkach, które mają szorstką fakturę, usuwanie zabrudzeń bywa tragicznie trudne (robiłam to już wiele razy). Także taki środek jest dużą pomocą. W ostatnim czasie korzystam ze zmywacza farb i lakierów o pojemności 0.5 l firmy Dragon. Kupiłam go bodajże w Leroy Merlin za jakieś 50 złotych, choć można trafić na różne promocje. Zazwyczaj używam tej strony https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/leroymerlin, żeby znaleźć rabaty. Myślę, że skoro można oszczędzić, to warto to zrobić.
0

Przeczytaj także