Gmina planuje utworzyć nowy parking na placu GOK. Wjazd byłby od strony ul. Okrężnej
Odkąd na nowo wyremontowanej drodze w Przewornie wzdłuż GOK namalowano linię podwójną ciągłą, za zatrzymywanie się w tym miejscu można otrzymać mandat. Miejsc parkingowych znacznie ubyło. A to jest dużą uciążliwością dla korzystających z oferty ośrodka kultury. Czy można jeszcze zmienić oznakowanie drogi?
Zmiana oznakowania jezdni przy GOK jest mało prawdopodobna, bo wynika z przepisów ruchu drogowego. - Powodem zastosowania linii podwójnie ciągłej w omawianym miejscu są zakręty i występujące skrzyżowania dróg – wyjaśnia asp. szt. Robert Deja, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
Do tego dochodzi jeszcze jeden element. Po wybudowaniu chodnika przy tej drodze szerokość jezdni nieco się zmniejszyła. - Rzeczywiście, w tym miejscu zrobiło się wąsko – dodaje wójt Andrzej Łuczak. - Dlatego nawet wskazane jest, aby wzdłuż GOK nie parkować. Oznakowanie na drodze więc słusznie namalowano. Zostawiając tu samochód na poboczu jeszcze bardziej zawęża się pas jezdni, co może stwarzać zagrożenie na drodze.
Jak więc gmina chce rozwiązać problem z miejscami parkingowymi przy GOK w Przewornie?
- Planujemy od strony ul. Okrężnej (od red: posesji państwa Bartków) zrobić wjazd na plac GOK i tam utworzyć parking – wyjaśnia wójt Andrzej Łuczak. - Teren ten trzeba byłoby wcześniej utwardzić, poprzez wykorytowanie i nawiezienie kruszywa. Planowany nowy parking miałby powstać wzdłuż ogrodzenia.
Na ten temat pisaliśmy w 6 (1144) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Rożnowianin
Parking
Proponuję zrobić jeszcze nowe parkingi pod urzędem gminy ,szkołą, ośrodkiem zdrowia, a przede wszystkim pod sklepem pana wójta .A droga do Rożnowa czy też Karnkowa niech przypomina dale drogę polną i wsyd mieszkańcom i gminie przynosi. Ale co tam nikt ważny tam nie mieszka to po co robić ...
0
Gravatar
spajker.
RE: Powstanie nowy parking przy GOK
szczęśliwi ludzie w tym przewornie. zamożni. zamożni w teren, na którym mogą zrobić parking. wrocław nie jest tak zamożny. aby we wrocławiu zrobić parking to trzeba cos innego wyburzyć a miejsce parkingowe kosztuje więcej niż cały dom w przewornie. tak oto wrocławianie są zamożnymi piehurami i zamożnymi użytkownikami tramwajów a przewornianie są biednymi użytkownikami samochodów.szkoda tylko że ośrodek kultury jest parking jest ale kultury w przewornie brak. szans na kulturę w przewornie też brak. no chyba że smolasty wytrzeźwieje albo na dożynki obsługa akordeonu z grobu sie podniesie.
0

Przeczytaj także