Kamil Kamiński, kandydat na wójta gminy Przeworno

O mijającej kadencji, napięciach w samorządzie, ośrodku zdrowia i konflikcie z urzędującym wójtem rozmawiamy z Kamilem Kamińskim, przewodniczącym Rady Gminy Przeworno i kandydatem na wójta. 

Dlaczego wcześniej nie chciał Pan udzielać wywiadów, mimo że pełnił funkcję publiczną?

- Zdaje sobie sprawę z tego, że gazeta ma linię polityczną związaną z moim kontrkandydatem. Wiele razy w przeszłości pisano o mnie źle, mijano się z prawdą na mój temat. Wiem też, że gazeta kibicuje innym kandydatom i jest tworzona przez osoby zaangażowane politycznie w wybory, ale z szacunku dla mieszkańców gminy Przeworno postanowiłem zabrać głos.

Proszę podać przykłady mijania się z prawdą, abyśmy mogli porozmawiać o konkretach.

- Przykładów jest kilka. Pierwszy, który przychodzi mi na myśl, to że radni byli przeciwko budowie farmy fotowoltaicznej w Jegłowej. Tak naprawdę zrobiliśmy spotkanie z mieszkańcami na ich prośbę i chcieliśmy, żeby mieszkańcy podjęli tę decyzję. Podtrzymaliśmy tylko decyzję mieszkańców, a było to opisywane w taki sposób, że radni nie chcą tej inwestycji. Kolejny przykład, kiedy negatywnie o mnie pisano, dotyczy budowy drogi Strzelin – Przeworno i finansowania tej inwestycji. Kierowaliśmy się tym, że gmina Strzelin nie dofinansowała wcześniejszych odcinków. Uważaliśmy, że gmina Przeworno nie powinna tego robić, chcemy być traktowani przez powiat sprawiedliwie, dzięki temu wyremontowaliśmy drogę w Samborowiczkach. Musiałbym wrócić do niektórych artykułów, w których np. pomijano moje wypowiedzi, w tym momencie nie pamiętam wszystkich przykładów. Jednak wielokrotnie artykuły były formowane na moją niekorzyść.

Nie zgadzam się z Pana opinią na ten temat. Powinniśmy przede wszystkim wziąć konkretne artykuły i porozmawiać o konkretnych fragmentach tekstu, aby zweryfikować Pana zarzuty, jednak nie jest to czas na taką analizę. Proszę powiedzieć, jak ocenia Pan mijającą kadencję Rady Gminy Przeworno?

- To była najlepsza kadencja, patrząc na budżety poszczególnych lat i na to, jak radni wspólnie działali po to, aby spełnić swoje obietnice wyborcze. Robiliśmy wszystko dla mieszkańców. Gmina w tym czasie się rozwinęła, co też było zasługą rządowych programów. Uważam, że na początku 2019 roku podjęliśmy dobrą decyzję, aby zacząć od najważniejszych rzeczy, czyli rozbudowy i remontów stacji uzdatniania wody, wykonania kilku nowych studni, rozbudowy oczyszczalni ścieków, budowy nowej oczyszczalni ścieków. Nie udało się jednak wszystkiego zrobić jeżeli chodzi o wodę, kanalizację i wodociągi. Zazdroszczę innym wójtom i burmistrzom, że spotykali się i wykonali więcej jeśli chodzi o infrastrukturę drogową. Mam nadzieję, że uda się wiele kilometrów dróg zrobić w następnej kadencji.

Cały wywiad zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
KWW NASZA GMINA PRZEWORNO
Wszystkie komentarze na tej stronie oczerniające kandydatów zostaną zgłoszone do sądu w trybie wyborczym.
Kandydat w wyborach jest również właścicielem gazety i bierze udział w tym procederze i dzieje się to za jego przyzwoleniem.
Po analizie adresów IP które są do odnalezienia w 5 minut już za chwilę będziemy wiedzieli kto kryje się pod tymi anonimowymi oczerniającymi i kłamliwymi komentarzami.
Pozdrawiamy wszystkich hejterów już za niedługo będziemy wiedzieli kim jesteście z imienia i nazwiska.

-5
Gravatar
spajker.
o kurde. walczyłem z komuną i z cenzurą a teraz ona znów grozi że mnie internuje albo wyywiezie do obozu koncentracyjneg o w berezie kartuskiej. ten wpis brzmi jak cytat putina albo łukaszenki. obóz pracy przede mną tylko za to że mam swoje zdanie nieskonsultowan e z władzą. jestem pracodawcą dla polityków, którzy są finansowani z moich podatków a zatem tak jak każdy pracodawca mam prawo dokonywać oceny kandydatów i polityków. krytykowałem oleksego bo miał głos jak kupa, miał wygląd jak kupa i okazał się być roszczeniowym ruskim szpiegiem. krytykowałem kwaśniewskiego a ten nawet pić nie umie, nawet szkoły wyższej skończyć nie umie ale za prezydenturę się zabrał niczym nikodem dyzma. i co? mam sie powstrzymać od wyrażania swojego zdania? nie znam KWW przeworno ani nie znam osobiście kandydatów jakichkolwiek z powiatu. to gwarantuje jakiś objektywizm moich wpisów. osoba publiczna ma tego pecha że można ją oceniać publicznie. taki los. osoba publiczna polski papież też ma licznych hejterów a zatem możesz być święty i zająć się sprawami publicznymi albo reagować na każdą zaczepkę i na to zużyć swój życiorys. jeżeli ma ciebie lubić każdy to znaczy że jesteś pizzą. nabierz dystansu również do siebie. przed wojną w polsce politycy zamawiali karykaturzystów rysujących ich dowcipnie w gazetach zwiększając ich popularność. organy ścigania nie zajma sie twoimi hejterami. chociaż to powinieneś wiedzieć no ale udanej walki wyborczej życzę również tobie.
1
Gravatar
Michał
,,spajker” tak bardzo chcesz wyrażać swoje zdanie to może był byś bardziej znany gdybyś podał swoje imię i nazwisko jeżeli uważasz że obrażanie wszystkich po kolei jest w porządku. Myślisz że użyjesz kilku słów ze słownika i już jesteś fajny? Myślę że powinieneś poużywać słownika trochę częściej bo Twój komentarz raczej nie ma nic sensownego do przekazania.
7
Gravatar
spajker.
no i michał do mnie wzdychał. tyle może bo sensu mojej wypowiedzi nie zrozumiał. t.filzman też nie. michał nie podaje swoich personaliów ale domaga sie podania moich. co prawda pisze że jest w stanie mnie zidentyfikowac mnie i moje IP w 5 minut to jednak nie korzysta z zasady wzajemności i ze swoich umiejetności informatycznych . michał vel t. filzman nie wie które szyby powybijać i dlatego prosi sie o moje personalia. mieszkam w okolicach strzelina , wystarczy? z zawodu jestem mundurowym.
-2
Gravatar
Justyna
To dlaczego usuwacie pozytywne komentarze w tym poście i poście Jarosława Taranka a negatywne zostawiacie ? Proszę napisać ?
10
Gravatar
Administrator
Odpowiedź na pytania znajduje się w adnotacji nad komentarzami. Wystarczy z uwagą przeczytać (co oznacza zielona chorągiewka). Zawsze reagujemy na zgłaszane komentarze. Rzekomo "pozytywny komentarz", w którym kłamliwie oczerniana jest redakcja, nie jest komentarzem pozytywnym. Zgodnie z regulaminem takie wpisy będą zabezpieczane. Niektórzy mają już doświadczenie, że zgłaszamy takie sprawy organom ścigania.
-3
Gravatar
spajker.
Ukryte z powodu niskiej oceny komentarzy. Kliknij tutaj, aby wyświetlić. nieuzasadnione oburzenie. gazeta tak jak każda inna osoba ma prawo do swoich pogladów. gazta ma także prawo do ujawniania swoich preferencji wyborczcyh. inną sprawą jest to czy ze swojego prawa korzysta czy też woli racjonalnie pozostać objektywnym obserwatorem. nie wyobrażam sobie tego aby kandydat śmiszek mógł się reklamować w gościu niedzielnym albo jakiś katolicki ortodoks w tygodniku iNIE. zauważam że w gazecie są reklamy wykupione przez kandydatów PO , inni nie wykupili a zatem można odniesc wrażenie że ta gazeta wspiera partię PO. poza tym w gazecie nie znajduję info o wyborczych kandydatach z gminy wiązów strzelin borów. można odnieść wrażenie że ostatnio to słowo regionu przeworniańskie go. tam wrze a można rozładować emocje artykułami o innych gminach. no chyba że szkoda pisać bo w strzelinie borowie i we wiązowie zainstalowała sie już monarchia.
-17
Gravatar
Administrator
Dobry wieczór.
Mam nadzieję, że nie są to tylko czcze słowa i rzeczywiście zgłosicie Państwo sprawę w trybie wyborczym do sądu. Wówczas się okaże, że Wasze oskarżenia przeciwko redakcji, która rzekomo ma cokolwiek wspólnego z wpisywaniem oczerniających komentarzy są podłym kłamstwem. Nie mamy nic do ukrycia i jeśli będzie taka potrzeba natychmiast przekażemy numery IP policji. Jednocześnie informujemy, że będą zdejmowane z publikacji wszystkie komentarze zgłaszane przez osoby zainteresowane. Oczywiście, zdjęte z publikacji komentarze są przechowywane przez administratora i na prośbę organów ścigania będą udostępniane. Z doświadczenia wiemy, że sprawy w trybie wyborczym rozstrzygane są w ciągu kilku dni.
Kolejne wpisy, fałszywie przypisujące któremukolw iek z redaktorów dodawanie obraźliwych komentarzy na kandydatów będzie skutkowało zgłoszeniem sprawy na policję.

-2
Gravatar
Ale rynsztok.
Miałem komentować ale - tutaj to już przesada straszna. Właśnie dlatego przegracie wybory tym hejtem i pisaniem bzdur.
3
Gravatar
spajker.
fakt. kandydaci na polityków to rynsztok. w całej polsce i w przewornie też. smutne jest to że komentatorzy często mają rację. a to don vasyl cygan, a to zadłużony cham, a to miso pysio. w kondratowicach to albo jakaś ładna lalka albo wioskowy głupek. do sejmiku to koleś o wyglądzie oleksego z problemami sercowymi bo on całym sercem za strzelinem a do rady powiatu pani pfotoshop znana z tego że jest znana. numer jeden rzecz jasna. w takich okolicznościach jak pojawi sie w polsce jakiś hitler albo inny piłsudski to ludzie będą bić mu brawo.
-7

Przeczytaj także