Jeden ze skeczy jest o pielęgniarkach (zdjęcie ze zbiorów własnych członków kabaretu)
Jeden ze skeczy jest o pielęgniarkach (zdjęcie ze zbiorów własnych członków kabaretu)
W gminie Przeworno talenty objawiają się w wielu dziedzinach. Każda z nich budzi podziw i zachwyt. Jest także grupa ludzi, którzy od pierwszych chwil na scenie wzbudza…śmiech(!).
Od jakiegoś czasu rozrywką zawładnęły kabarety. Publiczność chętnie ogląda ich skecze. Nie tak dawno powstał także kabaret w Karnkowie. Tworzą go Joanna Pieczonka, Beata Golonka, Helena Filitowska, Jadwiga Pogoda oraz Aleksander Pieczonka, który zajmuje się zapleczem technicznym. Przygotowuje m.in. oprawę dźwiękową i wizualną występów. Motorem do wszelkich działań jest sołtys Karnkowa Krystyna Rączka, która wspiera rozwój kultury we wsi.

Jak to się zaczęło?
Pomysł na kabaret zrodził się przypadkiem. Na początku grupa przygotowywała przedstawienia z okazji Dnia Dziecka, Mamy i Taty oraz Jasełka. W pewnym momencie doszli do wniosku, że dobrze by było zaprezentować coś, czego ich dotychczasowa publiczność jeszcze nie widziała. Wtedy padł pomysł, żeby zrobić kabaret.
W swoim repertuarze mają na razie kilka skeczy, ale za to jakich! Najbardziej zapada w pamięci przedstawienie o feministce i o pielęgniarkach w szpitalu. Wykonywane są one profesjonalnie i z „jajem”. Uśmiać się można do łez.Z całą pewnością czuć w nich powiew świeżości.
Kabaret z Karnkowa został doceniony wielokrotnie podczas swoich występów. Brał także udział w II Festiwalu Talentów w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie, który odbył się w kwietniu br. Zostali wówczas wyróżnieni, otrzymali pamiątkową statuetkę oraz dyplom.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zarówno kostiumy, scenografię jak i całą oprawę sceniczną kabareciarze wykonują sami. Zapewne mieliby bardziej rozbudowany repertuar, jednak uczestnicy często się rozmijają, co wynika z ich pracy. Jedna z pań jest pielęgniarką, a dwie osoby pracują w systemie zmianowym w firmie produkującej żywność. Aleksander Pieczonka jest studentem Politechniki Wrocławskiej, studiuje zarządzanie w trybie dziennym, a do domu wraca na weekendy i święta. Dodatkowo, od ponad roku, gra na klawiszach w zespole muzycznym „4 You”.

CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także