Zabytkowy element kamienny z wieży strzelińskiego ratusza

Zrujnowany po II wojnie światowej Strzelin nie może pochwalić się wieloma zabytkami, dlatego ważny jest każdy z nich. Czy unikatowy kamień z wieży ratuszowej wróci na swoje miejsce i w jaki sposób zamierza go wyeksponować strzeliński magistrat?

Jakiś czas temu na profilu Starostwa Powiatowego na Facebooku znalazła się informacja o przekazaniu gminie Strzelin zabytkowego elementu kamiennego z wieży ratusza, na którym widnieje herb miasta. Zabytek pochodzi z XVI wieku, a obecnie znajduje się pod murem ogólniaka. Zwróciliśmy się więc do strzelińskiego magistratu z pytaniem, jak zamierza wyeksponować ten ważny artefakt.

– Nie mam niestety nadal oficjalnej odpowiedzi na nasz wniosek z września i stycznia o przekazanie elementu kamiennego, oprócz informacji na Facebooku i zapewnień ze strony starosty, które padły w nieoficjalnej rozmowie telefonicznej – zaznacza burmistrz Dorota Pawnuk. – Wielu mieszkańców, a szczególnie jeden, za każdym razem jak mnie widzi, to prosi, aby ta część balustrady starego ratusza wróciła na swoje miejsce. Ten kamień stoi obecnie schowany pod Liceum Ogólnokształcącym. Niewiele mamy zachowanych starych elementów ratusza, więc zależy nam na każdym z nich – podkreśla nasza rozmówczyni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również