Zmiany w selektywnej zbiórce odpadów
Elastyczne przepisy ustawy z 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach pozostawiały samorządom dużo swobody w kwestii zorganizowania gospodarki odpadami. Gminy zbierały odpady według różnych systemów, z których każdy mógł być zgodny z ustawą. Rozporządzenie ministra środowiska z 29 grudnia 2016 r. określa nowy, szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Według wiceministra środowiska Sławomira Mazurka, obecnie poziom recyklingu w Polsce znacznie odbiega od średniej europejskiej.
Nowe przepisy wprowadzają we wszystkich gminach model selektywnego zbierania odpadów „u źródła” w podziale na pięć frakcji: szkło, papier, metale, tworzywa sztuczne, a także odpady ulegające biodegradacji.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Zmiany:
Gmina Wiązów wyszła przed szereg i zbiera popiół.RE: Zmiany w selektywnej zbiórce odpadów
Metale w Strzelinie są bardzo dobrze utylizowane, w Polsce nie ma z tym problemu :-) Kontenery na metale zapewne będą świecić pustkami.