W Rosji niedawno wybuchł reaktor jądorwy. Niestety, z dnia na dzień informacje na ten temat są coraz bardziej niepokojące. Jak podają rosyjskie lokalne media, mieszkańcy jednej z pobliskich wiosek mają opuścić swoje domy. Do tej pory nieoficjalnie informowano o masowym kupowaniu jodyny. Cała sytuacja przypomina tę z Czarnobyla.
Do zdarzenia doszło 8 sierpnia br. na poligonie rakietowym marynarki wojennej nad Morzem Białym, oddalonym od Polski ponad 2700 kilometrów. Początkowo informowano o niewielkiej awarii. Podawano, że wybuchł mały reaktor jądrowy, który był częścią silnika rakietowego na paliwo ciekłe. Początkowo władze twierdziły, że nie ma zagrożenia. Z dnia na dzień informacje są jednak coraz bardziej niepokojące. Jak podają rosyjskie lokalne media, mieszkańcy jednej z pobliskich wiosek mają opuścić swoje domy. Mówi się im, że muszą wyjechać tylko na jeden dzień - na czas prac na poligonie, na którym doszło do wybuchu. Przypominamy, że po wybuchu w Czarnobylu miasto ewakuowano teoretycznie też na krótki czas. A do dziś nie wolno tam mieszkać. Do tej pory nieoficjalnie informowano o masowym wykupowaniu jodyny, która ma niwelować skutki śmiertelnego promieniowania.
Organizacja Greenpeace podała, że tam poziom promieniowania 20-krotnie przekroczył normę. Natomiast we wtorek rosyjska agencja meteorologiczna przyznała, że promieniowanie przekroczyło normy nawet 16-krotnie. Sytuacja ta przypomina nam wybuch w elektrowni jądrowej w Czarnobylu.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także