O zbiorniku w Wyszonowicach, remoncie gminnych dróg i planowanych inwestycjach rozmawiali wiązowscy radni podczas ostatniej sesji. Pojawiło się też pytanie, co z wędkarzami, którzy nie należą do lokalnych stowarzyszeń. Gdzie będą mogli łowić ryby?

19 lutego, odbyła się kolejna sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. Na wstępie burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami. Mówił m.in. o przebudowie dróg dojazdowych do wiązowskiego rynku, tj. ul. 1 Maja i Sikorskiego. W bieżącym tygodniu zostanie podpisana umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą, firmą Strabag z Wrocławia. Jak zapowiedział szef gminy, zadanie ma zostać zrealizowane do końca września. Burmistrz Krochmalny powiedział także, że gmina nadal posiada węgiel w atrakcyjnej cenie, który jest dostępny dla chętnych mieszkańców. Podziękował także wszystkim zaangażowanym w organizację kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Udało się zebrać 38 tys. zł – podkreślił burmistrz Krochmalny, który poinformował także radnych, że otrzymał tysiąc kart aglomeracyjnych od Prezesa Zarządu Aglomeracji Wrocławskiej, które uprawniają do 50% zniżek na wejściówki do wielu ciekawych miejsc, m.in. wrocławskiego ZOO.
W części uchwałodawczej radni przyjęli m.in. zmiany w uchwale budżetowej, które zakładają m.in. zwiększenie wydatków o 210 tys. zł na przebudowę ul. 1 Maja i Sikorskiego, a także przekazanie 110 tys. zł na wymianę przyłączy wodociągowych i 40 tys. zł na remont kanalizacji deszczowej na tych ulicach. W ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi gmina Wiązów będzie starała się o dofinansowanie na przebudowę boiska Świtezi Wiązów. W najbliższym czasie będzie też otwierany plac zabaw przy ul. Polnej w Wiązowie po remoncie.
W kolejnym punkcie radni zdecydowali o przekazaniu Stowarzyszeniu Wędkarskiemu „Nasza Woda” w użyczenie na czas nieokreślony lokalu przy Placu Wolności w Wiązowie, a także Stowarzyszeniu Łowiska Karpiowego Kaolina w użyczenie na czas nieokreślony łowiska w Wyszonowicach. – Co z wędkarzami, którzy nie są członkami tych stowarzyszeń, a którzy należą do PZW? – pytała radna Agnieszka Zawłocka. – Teraz mają możliwość łowić ryby tylko nad rzeką w naszej gminie. Czy były prowadzone konsultacje? Bo kolejny zbiornik nie będzie dla nich dostępny… – dodała.

Cały artykuł zamieściliśmy w 7 (1195) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także