Artystyczne westchnienia
„Księżycowe” panie w rytmie muzyki
Impreza w Księżycach odbyła się 6 marca (niedziela). Mieszkankom czas umilał muzyczny duet, w którego skład wchodziło dwóch fantastycznych muzyków, Adam Protokowicz oraz Zbigniew Korpowski, którzy należeli do nieistniejącego już zespołu „Wiązowianie”. W ramach podkreślenia, jak ważne jest to święto dla kobiet, panowie postanowili zorganizować poczęstunek, który osobiście serwowali do stołu. - Tak wspaniałych kelnerów jak na „Księżycu” nie ma nigdzie - mówi Anna Godek, jedna z uczestniczek zabawy. W ramach podziękowania, za to, jakimi cudownymi babciami, matkami, żonami oraz córkami są „Księżycowe panie” mężczyźni obdarowali swoich gości symboliczną czekoladą, aby osłodzić im ten dzień oraz pomarańczą, która była akcentem wieczoru i dodatkiem to słodkiego upominku. Całemu wydarzeniu towarzyszyła magiczna atmosfera, która zapewniła udaną zabawę oraz uśmiechy na twarzach zadowolonych kobiet.
Wiązowianki z dawką sztuki
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie Dzień Kobiet odbył się 9 marca (środa). Połączono go z Dniem Mężczyzn, który co roku przypada na 10 marca. Ggości powitał burmistrz Jerzy Krochmalny. Wraz z Magdaleną Krupą, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej, złożyli życzenia wszystkim kobietom oraz podziękowali za to, że przybyły tak licznie na akademię. Uroczystości towarzyszył występ koła teatralnego prowadzonego przez Edwardę Derkowską - nauczycielkę języka polskiego w ZSP w Wiązowie, która przygotowała na tę okazję krótki skecz o zachowaniu kobiet z wielu pokoleń oraz kabaret, który wywołał zaskoczenie i okazał się fantastycznym show. Aktorem, który wcielił się w rolę Mariolki z Kabaretu Paranienormalni był Arkadiusz Jadach - uczeń LO w Strzelinie. Po zakończeniu występów młodzieży na scenie pojawiła się poetka Agnieszka Lingas-Łoniewska - autorka wielu fantastycznych książek dla kobiet (ale nie tylko) m.in.: „Zakręty Losu”, „Brudny Świat” z którą wywiad przeprowadziła Magdalena Krupa. Atmosferę umiliła także występ Anny Sacały, która zaimponowała wszystkim swoim fantastycznym głosem oraz wywołała łzy na twarzach niejednego z gości. W przerwie mieszkanki Wiązowa i towarzyszący im panowie mogli napić się kawy, zjeść coś słodkiego oraz zapoznać się z nowościami, które od niedawna można wypożyczyć z wiązowskiej biblioteki. Dekoracje i występy młodych artystów z Wiązowa sprawiły, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
W Miechowicach z sołtysową
W Miechowicach Oławskich Dzień Kobiet zorganizowali rada sołecka i nowa sołtys Halina Olszówka. Impreza odbyła się 12 marca (sobota) i była jednocześnie powitaniem nowej władzy we wsi. Mieszkanki spotkały się w świeżo wyremontowanej świetlicy wiejskiej i w gronie kobiecym uczciły ten wyjątkowy dzień. Atmosferę umiliła występ najmłodszych mieszkańców Miechowic, czyli dzieci. Recytowały one wierszyki oraz śpiewały piosenki, których nauczyły się w szkole. Mimo iż była to ich pierwsza wspólna impreza, zabawa była udana i nie taka krótka, jak się zapowiadała. Na koniec każda z obecnych pań otrzymała symboliczny upominek od członków rady sołeckiej i radnego Grzegorza Arcińskiego, który złożył mieszkankom serdeczne życzenia.
Stary Wiązów na filmowo
Mieszkanki Starego Wiązowa obchodziły swoje święto 13 marca (niedziela) w świetlicy wiejskiej. W imprezie uczestniczyli także burmistrz gminy Wiązów Jerzy Krochmalny i Zbigniew Korpowski - muzyk, który podczas imprezy przygrywał na akordeonie, umilając czas. W trakcie uroczystości odtworzono film „Bezcenny dar”, który opowiada o losach dwóch mężczyzn, między którymi jest spora różnica wieku. Film ten skłania do refleksji oraz przemyśleń, na co warto poświęcić więcej czasu. Goście mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku oraz spędzić miło czas wśród przyjaciół i sąsiadów, z którymi nie widują się na co dzień.
Foto: GBP Wiązów, Ola Parasiuk, Anna Pater i Natalia Olszówka
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.