Zakończył się długo oczekiwany remont pierwszego odcinka ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie. W środę, 8 maja, inwestycja została odebrana od wykonawcy, Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Brzegu.
Zasięg prac obejmował odcinek od ulicy Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Krzywoustego, m.in. remont nawierzchni jezdni głównej i łącznika, poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej oraz remont chodnika z płyt betonowych i asfaltobetonu. Całkowita wartość robót budowlanych to nieco ponad 1 mln 76 000 zł. Niebawem zamontowane zostaną elementy oznakowania drogowego, w tym progi zwalniające. Nawierzchnię wyremontowano od ulicy Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Krzywoustego (Foto. UMiG Strzelin)
W kolejnych latach gmina Strzelin zamierza kontynuować remont tej ulicy do skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką wraz z ciągami pieszymi za budynkami.
- Przypomnę, że w ubiegłym roku strzeliński Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wymienił ok. 650-metrowy odcinek wodociągu. W tym roku planowana jest również renowacja kanałów sanitarnych metodą bezwykopową. Na to zadanie ZWiK pozyskał unijne dofinansowanie – poinformowała burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.