Rozdano nagrody w kolejnej edycji strzelińskiego konkursu poetyckiego „Granitowa Strzała”. - Na konkurs przysłano 187 zestawów wierszy – mówi Mirka Szychowiak, poetka i pomysłodawczyni konkursu. - Tegoroczny konkurs był wyjątkowy. Po pierwsze, po raz pierwszy Grand Prix trafiło do poety z Wrocławia, a po drugie na bardzo wysokim III miejscu znalazła się Beata Gruszecka-Małek, poetka z gminy Wiązów, z Kurowa. Pani Beata była już laureatką „Granitowej Strzały”, ale w kategorii „poezja klasyczna”. Tym razem jurorzy docenili jej białe wiersze. Serdecznie gratuluję pięknych wierszy – powiedziała nasza rozmówczyni. Mirka Szychowiak prezentuje nagrodzony Grand Prix tomik poezji, obok Dariusz Stepień, dyrektor SOK
Jurorami XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Granitową Strzałę” byli: Mirka Szychowiak, Julia Szychowiak, Karol Maliszewski i Jacek Bierut. Po przeczytaniu wszystkich nadesłanych prac jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: Grand Prix i druk przesłanego na konkurs tomiku poezji („Spowiadam się Sobie”) - Remigiusz Czyżewski z Wrocławia, I miejsce - Artur Michał Kibiłda z Krakowa, II - Beata Kołodziejczyk z Warszawy, III - Beata Gruszecka-Małek z Kurowa. A wyróżnienia trafiły do Katarzyny Fabisiewicz z Ostrołęki, Luizy Lalliche z Wrocławia, Kacpra Płusa z Łodzi i Macieja Przybyły z Jeleniej Góry.


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.